sobota - 20. júla, 2024
, Úspešné žilinské mažoretky prijal na Radnici primátor Igor Choma

Úspešné žilinské mažoretky prijal na Radnici primátor Igor Choma

Radnica mesta Žilina na čele s primátorom Igorom Chomom sa teší z veľkého úspechu žilinských mažoretiek Diana. Mažoretky na európskom šampionáte v Brne získali tri pódiové umiestnenia. Seniorky (od 15 rokov) obsadili prvé miesto v kategórii baton (palička) veľká formácia. Juniorky (od 9 do 14 rokov) obsadili v tej istej kategórii taktiež prvé miesto a kadetky (od 8 do 11 rokov) v rovnakej kategórii obsadili druhé miesto.

Primátor mesta Žilina Igor Choma prijal úspešné mažoretky na Radnici. „Máloktoré mesto sa môže tešiť z takého úspechu ako naša Žilina. Mažoretky Diana nám opäť spravili radosť tým, že sa presadili na medzinárodnej súťaži. Mňa osobne, ale aj mesto Žilina veľmi teší váš úspech a prajem vám, aby takýchto úspechov bolo čoraz viac,“ dodal primátor.

Mažoretky prišli na Radnicu v slávnostnom sprievode cez Mariánske námestie, ktorým predstavili svoje víťazné formácie z majstrovstiev Európy. Príprave mažoretiek sa venuje vedúca súboru Ľudmila Štefková. Osobnými trénerkami sú Andrea Funtiková, Lucia Ľuptáková a Ivana Matejovičová.

Žilinské mažoretky Diana z Centra voľného času v Žiline budúci rok oslavujú 25 rokov svojej existencie. Za tie roky nazbierali mnoho ocenení a chceli by v tomto duchu pokračovať aj naďalej, čím reprezentujú nielen mesto Žilina, ale aj Slovenskú republiku. Od 1. septembra sa môžu prihlásiť nové členky od 5 do 9 rokov.

Prihlasovacie formuláre nájdete tu.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *