pondelok - 22. júla, 2024
, V Žiline pribudla nová materská škola
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V Žiline pribudla nová materská škola

V deň nového školského roka 2015/2016 sa otvorili brány novej materskej školy na Lichardovej ulici, ktorá vznikla za spolupráce mesta Žilina a Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania. Cirkevná materská škola o kapacite dvoch tried s maximálnym počtom 40 miest neprijíma len deti s evanjelickým vyznaním, ale aj deti bez vierovyznania, čím sa apeluje na náboženskú toleranciu.

Nový priestor pre predškolskú mládež bol vytvorený v areáli Základnej školy na Lichardovej ulici. Vznikol na základe serióznej spolupráce s Evanjelickou cirkvou augsburského vyznania v Žiline, ktorej zámerom bolo otvoriť prvú evanjelickú materskú školu na území mesta Žilina. Evanjelici si vybudovali (prebudovali) priestory na vlastné náklady, mesto poskytlo dlhodobý prenájom za úhradu energií. Do Evanjelickej materskej školy v Žiline budú prijaté deti bez rozdielu vierovyznania, čím sa buduje ekumenizmus a tolerancia medzi skupinami obyvateľov.

„Podpora školstva je dôležitou prioritou mesta a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s tými, ktorí majú záujem investovať do výchovy našich detí. Spolupráca s evanjelikmi, osobitne s pánom farárom Mariánom Kaňuchom, je dlhodobo na veľmi dobrej úrovni, čoho výsledkom je aj nová materská škola v Žiline,“ povedal k udalosti druhý zástupca primátora mesta Žilina Anton Trnovec, ktorý sa otvorenia zúčastnil.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *