piatok - 14. júna, 2024
, Ďalšia vlna protestov bude v piatok. Konajú sa aj v Žiline a v Martine

Ďalšia vlna protestov bude v piatok. Konajú sa aj v Žiline a v Martine

Po týždni je tu ďalšie zhromaždenie Za slušné Slovensko, ktoré sa opäť bude konať v desiatkach slovenských i zahraničných miest. Po Nežnej revolúcii ide o jedno z najväčších v našej krajine. Desaťtisíce ľudí vyjadrili nespokojnosť s aktuálnym stavom v Slovenskej republike. Vlna zhromaždení pokračuje aj v Martine a v Žiline.

Iniciatíva Za slušné Slovensko požaduje dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov a vyšetrenie všetkých káuz, na ktoré Ján Kuciak poukázal.

V požiadavkách pritvrdili, nakoľko žiadajú aj demisiu vlády. „Odchod ministra vnútra Kaliňáka nestačí! Jeho odchod musí byť len začiatkom. Začiatkom veľkého upratovania. Pretože je legitímnou požiadavkou občianskej verejnosti, aby sme žili v krajine, kde korupcia nie je štandardom. Kde vo vládnych kruhoch neexistuje prepojenie na organizovaný zločin,“ vysvetľujú iniciátori.

, Ďalšia vlna protestov bude v piatok. Konajú sa aj v Žiline a v Martine

Taktiež zdôrazňujú, aby sa občania zapájali do verejného života a podieľali sa na aktívnom formovaní vízie slušného Slovenska.“ Dokončime to, čo začali naši rodičia v Novembri 1989. Postavme sa za slušné Slovensko a nevzdávajme sa. Nemýľte si našu slušnosť s nedostatkom odhodlania a vytrvalosti,“ doplnila iniciatíva Za slušné Slovensko.

V meste Žilina sa zhromaždenie koná  v piatok 16. marca 2018 o 17:00 na Mariánskom námestí, v  Martine o tom istom čase na Divadelnom námestí.

MT: Zoznam osobností s príspevkom:

Bohuslav Šlichtík – zástupca nespokojných podnikateľov
Mojmír Ďurík – občiansky aktivista
Marián Sičák – lekár
Jana Oľhová – zástupkyňa umeleckého súboru SKD v Martine
Michal Prokopič – študent JLF UK
Tereza Altman – študentka JLF UK
Martin Vatrál – študent JLF UK

V Martine vystúpia aj Juraj Hnilica a Tomáš Gulán

Organizátori: Matej Bórik – novinár/Katarína Chovanová – konateľka spoločnosti/Vladimír Polakovič – športový manažér, podnikateľ /Michaela Knošková – študentka BGMH Sučany/Adriána Repáňová – študentka BGMH Sučany/Laura Pálenčíkova – študentka BISLA, Bratislava

Zdroj: Fcb/Za slušné Slovensko

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *