pondelok - 22. apríla, 2024
, Dan Nekonečný prinesie šialenú exotiku na pražský krst nového albumu Smola a Hrušky

Dan Nekonečný prinesie šialenú exotiku na pražský krst nového albumu Smola a Hrušky

Kapela Smola a Hrušky dosiahla plnoletosť a užíva si svoju osemnástku. V roku 2015 vôbec neoddychuje, ale pokračuje vo veľkej koncertnej párty. Prvé koncerty naznačili, že pôjde o šialenú jazdu, ale skutočnosť predčila očakávania a kapela je nesmierne vďačná za takúto obrovská podporu a energiu od svojich fanúšikov.

Sme uprostred nášho doteraz najväčšieho klubového turné s  veľkou oslavou, na ktorú máme nie jeden, ale rovno dva dôvody. Prvým z nich je vydanie nového výberového albumu najväčších hitov BEST ON 1997 – 2015 a oficiálny český krst sa odohrá 27.3. 2015 počas Febiofest musicfestival v Prahe a nemenej významnou udalosťou bude aj oficiálny slovenský krst, ktorý sa chystá na 23.4. 2015 v klube Randal v Bratislave. Druhým z dôvodov je, že na bratislavskom koncerte budeme sláviť tisíci koncert našej hudobnej kariéry a už spomínaných 18 rokov pôsobenia na česko-slovenskej hudobnej scéne.“ zdôrazňuje Spoko, frontman kapely Smola a Hrušky.

Kapela pokračuje v úspešnom turné a svedčí o tom aj niekoľko vypredaných koncertov či pridávanie koncertných miest na žiadosť fanúšikov. Aj v tejto časti turné sa kapela spojila so skvelou a populárnou českou stálicou Fast Food Orchestra, s ktorými odohrá koncerty v mestách Chrudim, Kladno, Pelhřimov a Děčín.Každopádne ešte pred touto sériou koncertov sa kapela teší na oficiálny český krst, ktorý sa uskutoční v piatok 27.3. 2015 v industriálnych priestoroch garáží kina CineStar Praha – Anděl, Radlická 3179/1E, Praha 5 ve 3. podzemnom podlaží v rámci programu Febiofest musicfestivalu, ktorý je súčasťou medzinárodného filmového festivalu Praha – Febiofest.

„Sme blázni, máme radi show a energiu na pódiu, exotické krásky a šialené kostýmy, takže Dan Nekonečný je presne tá smršť, ktorú chceme mať na pražskom pódiu počas krstu. Tešíme sa na túto extravagantnú párty a podľa Danových slov to bude riadny ohňostroj rozkoše, šťastia a lásky, takže fanúšikovia zažijú neopakovateľnú atmosféru.“ hovorí o krstnom otcovi Spoko.

Po nevydaných singloch Vylížem s Berenikou Kohoutovou, Televízne noviny so Zverinom či Čierny Biely s kapelou Gulo Čar a raperom Supom z kapely Moja reč sa na spomínanom výberovom albume najväčších hitov BEST ON 1997 – 2015 objaví aj pilotný singel Mary. Výberovku BEST ON 1997 – 2015 si fanúšikovia môžu objednávať cez oficiálne shopy kapely: smolaahrusky.sk alebo shop.rukahore.sk  alebo priamo na koncertoch.

Autor: Martin Hlavatý

Foto: Katarína Orešanská

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová, Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Po skladbe Prichádza pokoj, predstavuje speváčka Sima Magušinová ďalšiu novinku z pripravovaného albumu. Spolu so Zuzkou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *