piatok - 14. júna, 2024
, Deň Zeme v meste Rajec „Vyčisti svoje okolie a vyhraj“
Foo: Mesto Rajec

Deň Zeme v meste Rajec „Vyčisti svoje okolie a vyhraj“

Mesto Rajec každoročne, pri príležitosti Dňa Zeme, organizuje aktivity zamerané na čistenie mesta od odpadkov a envirovýchovu. Tento rok vedenie mesta zvolilo zaujímavejšiu formu, a to súťaž o najväčšiu „kopu“ vyzbieraných odpadkov.

Najmä občania mesta Rajec a blízkeho okolia môžu prispieť svojou účasťou pri čistení svojich športovísk, vodných plôch, či zelene a odmenou z pocitu z dobre vykonanej práce bude nielen skrášlenie verejných plôch v našom meste, ale aj odmena vo forme darčekových predmetov a cien od Mesta Rajec.

Každý, kto má záujem  zapojiť sa do súťaže,  odfotí sa so svojou „kopou“ s odpadom, pridá fotku do komentára pod príspevok alebo ju pošle mailom na primator@rajec.sk s popisom miesta, ktoré vyčistil. „My tak budeme môcť smeti čo najskôr odviezť a ostatní budú vedieť, ktoré časti nášho mesta a okolia sú už vyčistené“, upresnil primátor mesta Milan Lipka.

Ako sa ďalej vyjadril, Mesto Rajecchce aj takýmto spôsobom podnietiť verejnosť spojiť príjemné s užitočným a súťaž spojiť s aktívnym pohybomv úžasnej prírode Rajeckej doliny.

Súťaž bude prebiehať od 22. apríla do 30. apríla 2021.

Zdroj: Mesto Rajec

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …