piatok - 19. apríla, 2024
, Deň Zeme v Žiline: Kedy a kde môžeš pomôcť s očistou aj TY?

Deň Zeme v Žiline: Kedy a kde môžeš pomôcť s očistou aj TY?

Pri príležitosti Dňa Zeme sa bude v sobotu, 21. apríla 2018, konať veľké čistenie Žiliny. Akciu s názvom Vyčistime si naše mesto! spoločne organizujú Eko Friendly Žilina, Ekocentrum Lesopark a vegánske bistro VegGo.

Cieľom akcie je nadviazať na minuloročné 3-násobné čistenie Vodného diela Žilina a čistenia ulíc občanmi, ktoré sme spolu s kolegami organizovali “, ozrejmil Karol Haas z Eko Friendly Žilina. Akcia má dve časti. V sobotu od 9:00 hod. budú skupiny obyvateľov čistiť ulice, na ktorých bývajú. Organizátori pre prihlásených prichystali balíček s rukavicami a vreciami na odpad.

Do čistenia mesta sa tento rok opäť zapoja stovky dobrovoľníkov

Tento princíp by nebol možný, pokiaľ by sa nám sami neprihlásili aktívni občania, ktorí si čistenie na svojej ulici vezmú na starosti. Oni sami potom pozvú susedov a známych. Takto to robíme už 4 roky a veľmi dobre to funguje,“ vysvetlil Vladimír Randa z Ekocentra Lesopark. Od 11:00 hod sa všetci stretávajú na veľkom čistení Vodného diela Žilina.

Vodné dielo Žilina je unikátny oddychový priestor v našom mesta a my nedovolíme, aby bolo špinavé. Preto všetkých pozývame  na veľkú brigádu na jeho vyčsistenie. Okrem práce budeme mať pripravený aj výborný vegánsky obed a vzdelávacie workshopy. Tešíme sa, že spoločne spravíme kus práce pre naše mesto,“uzavrela za organizátorov Alica Goliatová z VegGo.

Prihlásiť sa na udalosť môžete aj na FB: Vyčistime si naše mesto!

Aj mesto Žilina organizuje tradičné jarné čistenie lesoparku Chrasť, rovnako 21. apríla, a to i za účasti žilinského primátora Igora Chomu. Stretnutie je o 9 – tej pred bistrom pri detskom ihrisku. Vrecia na odpad i rukavice budú zabezpečené. Zároveň je pre dobrovoľníkov pripravené i malé občerstvenie.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *