streda - 19. júna, 2024
, Depeche Mode prichádza s unikátnou kolekciou videoklipov aj s komentármi členov kapely

Depeche Mode prichádza s unikátnou kolekciou videoklipov aj s komentármi členov kapely

Už pár dní sa na sociálnych sieťach objavovali známe symboly z histórie kapely, ktoré naznačovali príchod niečoho veľkolepého. Depeche Mode vydáva kompletnú kolekciu svojich videoklipov „Video Singles Collection“ aj s pridaným komentárom súčasných členov kapely. Kolekcia je prvou zo série skupinou schválených retrospektívnych projektov skúmajúcich mimoriadnu kariéru Depeche Mode a ich dopad na hudobnú scénu. Súbor videoklipov by mal vyjsť 11. novembra.

Videografia „Video Singles Collection“ bude obsahovať hudobné klipy, ktoré kapela vydala v rokoch 1981 až 2013. Dohromady 3 DVD pozostávajú zo štyroch hodín videoklipov s dvojhodinovým komentárom. Počas svojej, viac ako tridsaťročnej, hudobnej kariéry kapela kladie veľký dôraz na kvalitu svojich videí, spolupracuje so svetovými režisérmi a štábom aby vytvorili najsilnejšie krátke filmy v histórii hudby.

„Videoklipy vždy zohrávali nevyhnutnú úlohu pri tom, ako chceme svetu prezentovať Depeche Mode. Bolo úžasné vrátiť sa v čase a nechať si premietať v hlave všetky skúsenosti a spomienky, ktoré sa nám ku klipom po rokoch viažu. Je to fantastické mať konečne všetky videoklipy v jednej kolekcii. Dúfame, že naši fanúšikovia si budú užívať cestu časom minimálne tak ako sme si to užili my,“ píše sa v oficiálnom stanovisku kapely. „Video Singles Collection“ zahŕňa 55 klipov, ktorých režisérmi sú Julien Temple, D. A. Pennebaker, John Hillcoat a i. Netreba zabudnúť na ich dvorného režiséra a fotografa Antona Corbijna. Kolekcia sa skladá aj zo štyroch vzácnych, alternatívnych klipov ku piesňam „People Are People“, „Stripped“, „But Not Tonight“ a „Soothe My Soul“. Sprievodné slovo budú mať súčasní členovia kapely – Dave Gahan, Martin L. Gore a Andy „Fletch“ Fletcher.

Depeche Mode, pôvodom z anglického Basildonu, je najznámejšou a nezameniteľnou synthpopovou kapelou v zložení Dave Gahan, Martin L. Gore a Andrew Fletcher. Kapela s množstvom hitov, ktorá ovplyvnila nejednu generáciu a získava stále nových fanúšikov. Na hudobnej scéne je už neuveriteľných 36 rokov. Na konte má 13 štúdiových albumov, najnovší je vo fáze príprav. Vyjsť by mal na jar budúceho roku. Kapela počas svojej existencie niekoľkokrát menila zostavu. Jej súčasťou bol, len krátko, zakladajúci člen Vince Clark (1980-1981, neskôr Yazoo a Erasure) a po jeho odchode Alan Wilder (1982-1995, neskôr sólový projekt Recoil). Najmä Alan Wilder je považovaný za strojcu temného zvuku Depeche Mode a azda neexistuje „depešácke“ fórum alebo stránka, ktorá by si túžobne nepriala jeho návrat. Kapela však od roku 1995 vystupuje v trojici a s menšími či väčšími úspechmi teší fanúšikov svojou príjemne temnou hudbou dodnes.

, Depeche Mode prichádza s unikátnou kolekciou videoklipov aj s komentármi členov kapely

Zdroj: rollingstone.com
Foto: tumblr.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *