piatok - 24. mája, 2024
Desmod, Desmod a Robo Šimko je už minulosťou

Desmod a Robo Šimko je už minulosťou

Desmod a Robo Šimko je už minulosťou. Kapela mení názov, navyše prichádza aj s novou skladbou. Zmena prichádza v čase, kedy sa jej členovia rozhodli začať novú etapu svojho pôsobenia. Aj preto, s ďalším singlom od svojho „osamostatnenia“ prichádza zmena názvu na D.A.R.S. 

Názov novej skladby je „V tvojom objatí“. Po štyroch rýchlejších singloch je tu balada o platonickej láske. Skladbu samotnú napísal klávesák skupiny D.A.R.S, Martin „Redface“ Cibulka, ktorý má na konte okrem iného aj známe hity Desmodu, ako napríklad Vŕba, či Chýbanie. Pieseň vznikla už dávnejšie. Jej vydaniu predchádzal dlhší proces tvorby, aranžovania, ako aj nahrávania. Na výslednom diele sa spolupodieľal aj orchester – Big Band Jula Selčana.

„Som nesmierne rád, že Julo prijal našu ponuku a obohatil túto skladbu svojim majstrovstvom, ktoré vnieslo do skladby novú emóciu,“ uviedol klávesák skupiny a autor skladby. Mixáž a mastering skladby vznikli v zahraničí, konkrétne v Chicagu. O výsledný profesionálny zvuk, ktorý je porovnateľný so svetovou produkciou, sa postaral Matt Dougherty. V jeho portfóliu sú spolupráce s takými menami, ako napríklad 3 Doors Down, Megadeth, Mark Tremontti, ako aj Alien Ant Farm a ďalší.

D.A.R.S teda prichádza s množstvom noviniek. Momentálne prebieha aj klubové turné, na ktorom si ich fanúšikovia budú môcť vypočuť túto novinku. Skladba je už dostupná na niektorých streamovacích platformách, ako aj na YouTube kanáli kapely.

Zdroj: TS, Michal Kožuch

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Tublatanka, Tublatanka predstavuje energickú pieseň Súboj víťazov k Majstrovstvám sveta v hokeji!

Tublatanka predstavuje energickú pieseň Súboj víťazov k Majstrovstvám sveta v hokeji!

Skupina Tublatanka fandí hokeju! Rocková legenda pripravila novú pieseň Súboj víťazov pre Majstrovstvá sveta v …