piatok - 19. apríla, 2024
, Diakovské prázdniny bez nudy

Diakovské prázdniny bez nudy

Miestny odbor Matice slovenskej v Diakovej, SZUŠ M. Haľamovej Martin, SCVČ TK DEEP a Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK organizujú každoročne pre prázdninujúce deti v obciach regiónu Turiec zaujímavé podujatie Prázdniny bez nudy. Deň prázdnin bez nudy spočíva v hrách, súťažiach a tvorivých dielňach.

Program podujatia bol skutočne pestrý. Deti, ale i dospelí si mohli vyskúšať svoju šikovnosť v behu v plutvách, či v nosení vody v pohári na hlave, ktoré už „familiárne“ všetci poznajú pod názvom „indická žena“. Popoludnie spestrila aj súťaž vytvárania múmií z toaletného papiera, po ktorej nasledovalo hlasovanie o najkrajšiu múmiu.

A aby toho nebolo málo, organizátori realizovali počas podujatia tvorivé dielne. Deti si počas nich vlastnoručne vymaľovali masky a škrabošky, v ktorých sa potom mohli odfotiť a ponechať si ich na pamiatku. Vytvorili sme priestor aj na tvorbu darčekov pre rodičov a starých rodičov. Vznikali kvety z krepového papiera, ale aj zvieratká – rybky, či sovy. Tí najmenší nakreslili pekný obrázok alebo vymaľovali omaľovánku. Veľkému záujmu sa tešilo samozrejme maľovanie na tvár, pomocou ktorého sa deti mohli na chvíľku zmeniť na šaša, motýľa, mačičku alebo princeznú.

Organizátorom zaujímavého podujatia sa ich zámer vydaril – na diakovskej „colnici“ sa stretli prázdninujúce deti, aby sa, podľa názvu podujatia, doma nenudili, zabavili, strávili spoločne príjemné, nezabudnuteľné chvíle. Všetky zúčastnené deti boli za svoju snahu a tvorivosť odmenené sladkosťami, kresliarskymi a písacími potrebami.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *