pondelok - 20. mája, 2024

Divadelný festival „Dotyky a spojenia 2015“

Už 22. júna sa v Martine odštartuje 11. ročník prestížneho divadelného festivalu, ktorý funguje pod názvom „Dotyky a spojenia“ už od júna 2005. Organizátorom je Slovenské komorné divadlo Martin s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Festival  je výberový a nesúťažný, prezentujúci aktuálnu tvorbu profesionálnych divadiel na Slovensku. Ambíciou festivalu je vyhľadávať a prezentovať najzaujímavejšie divadelné produkcie, ktoré tento rok predstaví 31 divadiel s 37 inscenáciami.

Do hlavného programu festivalu vybrala dramaturgická rada v zložení Monika Michnová, Róbert Mankovecký a Karol Mišovic 14 najzaujímavejších inscenácií aktuálnej sezóny. Ani tento rok na festivale nebude chýbať tradičný blok Dotyky a spojenia Junior, ktorý ponúkne najzaujímavejšie inscenácie študentov FDU AU v Banskej Bystrici a VŠMU v Bratislave. Okrem toho je v programe zaradený aj prvý večerný koncert, o ktorom viac povedal riaditeľ Slovenského komorného divadla v Martine František Výrostko.

Aj na 11. ročníku sa návštevníci môžu tešiť na Hosťa festivalu, ktorým bude HaDivadlo Brno s inscenáciou hry Aloisa a Viléma Mrštíkovcov: Maryša pod taktovkou Lukáša Brutovského.

Organizátori tento rok vyšli v ústrety aj matkám s malými deťmi. Aj takto chceli dodať podujatiu nový rozmer, aby sa Dotyky a spojenia stal festivalom pre celú rodinu, od tých najmenších až po tých skôr narodených. O možnostiach pre mamičky s deťmi hovoril riaditeľ František Výrostko.

Festival „Dotyky a spojenia“ je známy aj tým, že má každoročne svojho patróna. František Výrostko prezradil, kto ním bude tento rok.

Riaditeľ František Výrostko sa dotkol aj zmeny vizuálnej identity festivalu, keďže vedenie po dlhých diskusiách došlo k názoru, že by nebolo na škodu logo trochu pozmeniť.

Divadelný festival ma tradične pripravený aj svoj pracovný program. Ide o reflexiu vybraných inscenácií z predchádzajúceho dňa, kedy je ponúknutý priestor aj verejnosti na otvorenú diskusiu s divadelnými tvorcami. Inovácie a zmeny, ktoré sa vedenie tento rok rozhodlo vykonať, sa dotkli aj Kritickej platformy. O tejto zmene viac povedala programová riaditeľka festivalu Monika Michnová.

, Divadelný festival „Dotyky a spojenia 2015“

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *