sobota - 15. júna, 2024

Divokej Bill zažíva ZLATÚ ÉRU: Svoje česko-slovenské turné kompletne vypredal

Pekelne divoké turné Divokého Billa „Možná přijde i pekelník“ sa skončilo. Šnúru devätnástich koncertov, z toho päť na Slovensku a štrnásť v Česku, si vychutnali tisíce divákov. Štrnástku českých koncertov Billovia kompletne vypredali. Jedna z najpočetnejších českých kapiel sa teší z domáceho úspechu a plánuje ďalšie koncerty na Slovensku.

Divokej Bill privítal najnovší jubilejný album „15“ vo svojej diskografii naozaj ako sa patrí. Novú koncertnú šou predstavil počas uplynulých troch mesiacov v štrnástich českých mestách. Vo všetkých vypredal najväčšie tamojšie hudobné kluby a koncertné sály. Za svojimi fanúšikmi najazdil len v priebehu jari neuveriteľných 6 tisíc kilometrov. „Sme nadšení, to je jasné. Bolo to úžasné turné a ľudia sa bavili ako blázniví. Navymýšľali sme si pre nich hromadu vtákovín, nejako sa to rozkríklo a návšteva sa naozaj vydarila. Tak to má byť,“ teší sa kapela, ktorá sa kompletne vypredanými koncertmi i šnúrami pýši už nejaký ten rôčik. „V časoch nášho prvého veľkého nástupu na scénu sme vypredali kdejakú halu.  Celá republika sa prišla pozrieť, ktože je to ten Divokej Bill.“

, Divokej Bill zažíva ZLATÚ ÉRU: Svoje česko-slovenské turné kompletne vypredalFanúšikovia, ktorým sa vstupenky na turné neušli, si môžu svoju obľúbenú kapelu nájsť na jednom z blížiacich sa letných festivalov. Pre beznádejne plný diár však Billovia v rámci svojho turné koncerty navyše pridávať nemohli. Fanúšikov však uisťujú, že príležitostí na ďalšie koncerty budú mať čoskoro viac ako dosť: „Teraz nás čakajú festivaly a potom bude ďalšie turné, doska zase nejaké turné a stále dookola,“ pozýva s typickým úsmevom na perách frontman Vašek Bláha, prezrádzajúc jedným dychom plány kapely na najbližšie mesiace. Medzi tie patria i tohtoročná majálesovo-festivalová sezóna, ktorú Divokej Bill zahájil bezprostredne po ukončení turné len pred pár dňami. V rámci nej absolvuje niekoľko koncertov i na Slovensku. „Náš domov je dodávka, naše tempo je vražedné! Máme postavené krásne festivalové turné, ktoré sa skončí až niekedy v septembri. Medzi tým musíme zmixovať a vydať akustické DVD, ktoré sme nahrali už v zime v spolupráci s TV Óčko. A tiež by sme mali vymyslieť nejaké nové hity na ďalšiu dosku,“ odpovedá s úsmevom Vašek Bláha na otázku, ako by opísal divoké pracovné povinnosti, ktoré kapelu čakajú do konca roka.

Ako na záver dodáva, na sklonku jari Divokej Bill posiela fanúšikom i nový rádiový počin – singel „Všema deseti“, ktorý je treťou „rádiovkou“ zo šiestej štúdiovej nahrávky „15“. Práve túto novú skladbu si fanúšikovia obľúbili počas turné spolu s predchádzajúcimi singlami „Vstávej“ a „Dolsin“  bezkonkurenčne najviac.

V najbližšej dobe Divokej Bill zavíta na Slovensko už 24. júla, kedy bude hrať v rámci česko-slovenského festivalu – Cibula fest na letisku v Holíči. Program ich kompletného turné na nadchádzajúce mesiace môžete nájsť na stránke divokejbill.cz.

, Divokej Bill zažíva ZLATÚ ÉRU: Svoje česko-slovenské turné kompletne vypredal

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Priznáva, že dostať sa z bludného kruhu závislosti mu pomohla aj láska k hudbe. Boli …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *