piatok - 1. marca, 2024
, DK: Kam s vianočným stromčekom? Môžete ho poskytnúť na ďalšie spracovanie
Foto: SITA/Branislav Bibel

DK: Kam s vianočným stromčekom? Môžete ho poskytnúť na ďalšie spracovanie

K najväčším sviatkom v roku neodmysliteľne patrí vianočný stromček, ktorý skrášľuje nejeden domov. Väčšina ľudí si preto kúpi namiesto umelého stromčeka živý.

Po sviatkoch však prichádza obdobie, kedy sa mnoho ľudí chce živého vianočného stromčeka zbaviť. Do kontajnera však nepatrí.„Mesto Dolný Kubín v spolupráci s Technickými službami každoročne zabezpečuje odvoz vianočných stromčekov, ktoré budú dôkladne očistené od výzdoby,“ povedal Miroslav Kosmeľ, vedúci odboru dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu Mestského úradu v Dolnom Kubíne.

Obyvatelia bytoviek a rodinných domov musia odniesť stromček ku kontajneru a Technické služby ho bezplatne odvezú. „Stromčeky zbierame priebežne. Občania ich môžu vykladať ku nádobám na komunálny odpad alebo ku nádobám na separovaný zber,“ vysvetlil Pavol Heško, konateľ Technických služieb v Dolnom Kubíne.

Podľa slov Heška by Dolnokubínčania nemali vyhadzovať stromčeky do smetnej nádoby, keďže by v takomto prípade boli zlikvidované ako komunálny odpad. „Stromčeky následne zvážame na jedno stanovisko a potom ich podrvíme a vzniknutý materiál využijeme v rámci verejnej zelene,“ doplnil.

Ak sa chcú občania mesta zbaviť stromčeka a nechcú čakať na odvoz, odviezť ho môžu do Zberného dvora v Mokradi aj sami. Otvorený je každý deň od rána 6:00 do 14:00 hodiny, okrem nedele a sviatkov. V stredu je pracovný čas predĺžený do 18:00 hodiny a v sobotu sú otváracie hodiny do 12:00 hod.

Martin Buzna, hovorca mesta Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Martin, V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V šiestom a zároveň poslednom kole nadstavbovej časti 2. hokejove ligy sa na ľade v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *