piatok - 24. mája, 2024
, Do lesoparku v Žiline sa po rokoch vrátila lanovka, pribudli aj trampolíny a nové detské ihrisko

Do lesoparku v Žiline sa po rokoch vrátila lanovka, pribudli aj trampolíny a nové detské ihrisko

Nadácia žilinský lesopark dokončila prvú fázu rekonštrukcie detského ihriska v lesoparku. V rámci nej pribudli do areálu jedinečné prvky, ktoré nikde inde v Žiline nenájdete.

Niečo aj pre deti s fyzickým handicapom

Jedná sa o adrenalínovú detskú lanovku, vonkajšie celoročné trampolíny, či kolotoč pre telesne postihnuté deti. Okrem toho na detskom ihrisku pribudla drevená herná zostava pre deti do 6 rokov, ktorá tu doteraz chýbala, nové hojdačky, húpacie koníky, či domček na hranie. V rámci rekonštrukcie boli demontované zničené hracie prvky, asanované staré betónové konštrukcie a čiastočne obnovené trávnaté plochy.

, Do lesoparku v Žiline sa po rokoch vrátila lanovka, pribudli aj trampolíny a nové detské ihrisko

„Ihrisko bolo uzavreté od augusta minulého roka. Kvôli zraneniu dieťaťa ho prišla skontrolovať Slovenská obchodná inšpekcia. Zistili, že k prvkom neexistujú potrebné certifikáty. Radnica sa rozhodla, že preliezky a detský hrad radšej predčasne uzavrie.“ ozrejmila Ľudmila Chodelková. „ Aspoň malým šťastím v tejto situácii bolo, že rekonštrukciu detského ihriska sme už mali projektovo pripravenú.“, dodala.

Čo ešte pribudne?

„Finančne náročný projekt nedokáže nadácia zatiahnuť z vlastných zdrojov. Sme preto veľmi radi, že aj Mesto Žilina sa bude na revitalizácii finančne podieľať a bude financovať druhú etapu. Mali by pribudnúť ďalšie prvky pre staršie deti, nové lavičky a stoly, picia fontánka, škola v prírode a budú sa rekonštruovať aj chodníky a trávnaté plochy.“, dodal Peter Fiabáne.

, Do lesoparku v Žiline sa po rokoch vrátila lanovka, pribudli aj trampolíny a nové detské ihrisko

„Celková suma rekonštrukcie, ktorú hradí Nadácia žilinský lesopark zo svojich zdrojov je 102 328,76 €.Drobné nedostatky sa budú v najbližších dňoch ešte odstraňovať. Rád by som sa poďakoval všetkým pracovníkom mestského úradu, ktorí nám pri procese rekonštrukcie obetavo pomáhali,“ dodal Vladimír Randa, predseda správnej rady nadácie.

Podľa jeho informácií sa za posledné tri roky podarilo v Žilinskom kraji zrekonštruovať detské ihrisko, vybudovať 4 nové informačné tabule, osadiť 82 nových lavičiek, 18 piknikových stolov, 5 stanovíšť na cvičenie a niekoľko desiatok košov. V pláne ďalšej revitalizácie sú časti lesoparku pri pozorovateľni na Malom Diele a smerom od Soliniek.

Nadáciu žilinský lesopark vedú bez nároku na odmenu mestskí poslanci Peter Fiabáne, Ľudmila Chodelková a riaditeľ združenia Preles, Vladimír Randa. Nadácia si dala už v roku 2017 iniciatívne spracovať projekt celkovej rekonštrukcie detského ihriska.

Zdroj: Nadácie žilinský lesopark

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …