piatok - 24. mája, 2024
, Do Martina mieri špičkové hudobné duo z Maďarska

Do Martina mieri špičkové hudobné duo z Maďarska

Ruku hore, kto z vás sa v mladosti štylizoval do pózy bubeníka. A nie, nemáme na mysli nervózne poklepkávanie po stehne. Dovolíme si tvrdiť, že asi každý z nás aspoň raz v živote pocítil túžbu sadnúť si za bicie a poriadne do toho udrieť.

Prečo tento úvod? Pretože teraz sa vám tá jedinečná možnosť konečne naskytne. Už o pár dní, 11. apríla, do Martina zavíta duo hudobníkov zo susedného Maďarska. Jeden z nich, Adam Marko, si pre vás pripravil nezabudnuteľný bubenícky workshop. Uskutoční sa pod záštitou martinského Barmusea, v spolupráci so Základnou umeleckou školou Pavla Mudroňa a s rodičovským združením pri ZUŠ.

Workshop sa uskutoční 11.4. o 17:00 v Barmuseu. Ak niekde vo vás drieme bubenícka duša, nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť. Adam Marko je totiž doslova a do písmena fenomenálny bubeník. V súčasnosti pôsobí v Special Providence a v Kaltenecker-Marko Duo. Tým sa automaticky dostávame k menu druhého jedinečného hudobníka, ktorého v Martine privítame už o pár dní, spolu s Markom. Je ním Zsolt Kaltenecker, ktorý vás zase ohúri hrou na klávesy. To sa však udeje až po bubeníckom workshope, na koncerte 11.4. o 20:00, rovnako v Barmuseu.

Rozhodne nebudeme ďaleko od pravdy, keď pripomenieme, že Marko a Kaltenecker patria medzi najlepších maďarských hudobníkov súčasnosti. Adam Marko osobne pozýva všetkých Martinčanov aj cezpoľných „na špeciálnu hudobnú cestu – od psychedelického rocku až po trip-hop a jazz a mnohé elektronické štýly.“

Toto všetko hudobníci odohrajú naživo na dvoch nástrojoch – klávesoch a bicích. „V rámci svojho jarného turné navštívime Maďarsko, Slovensko a Českú republiku s naozaj pestrým a jedinečným setlistom. Tešíme sa na Barmuseum“, dodáva Adam Marko. Vstupenky na workshop aj na koncert si môžete zakúpiť osobne v Barmuseu. Tak čo, budete pri tom?

ZDROJ: Ivana Riljaková, Barmuseum.eu

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …