piatok - 23. februára, 2024
, Do Martina opäť zavíta séria umeleckých workshopov

Do Martina opäť zavíta séria umeleckých workshopov

Kultúrne centrum Museum v Martine organizuje ďalší projekt neformálneho vzdelávania Okno cez umenie 2020, ktorý je zameraný na hudbu a divadlo. Uvedený rok nie je chybou, keďže sa tento projekt musel odložiť kvôli pandémii COVID-19. Zúčastniť sa ho budete môcť aj online.

12. JÚNA – PAVEL FAJT – WORKSHOP HRY NA BICIE NÁSTROJE

Brnenský bubeník Pavel Fajt patrí medzi alternatívnych hudobných tvorcov. Jeho hudba sa pohybuje niekde na pomedzí žánrov worldmusic, art – rock, folk – rock a experimentálnej elektronickej hudby.Predstaví vám svoj vlastný štýl tvorby, pohľad na hru, hudbu a rytmus.

19. JÚNA – MILLI JANATKOVÁ – WORKSHOP HUDOBNEJ TVORBY A IMPROVIZÁCIE

Máte chuť tvoriť a stretnúť sa v kruhu kreatívnych ľudí?Vďaka uvoľnenej hravosti sa môžete zamerať na podporu a rozvoj vášho tvorivého potenciálu.Prirodzene prepojíme dych, hlas, techniku, rytmus, nenáročný pohyb, hru na hudobné nástroje.

20. JÚNA – MICHAL CHOVANEC – WORKSHOP KOMICKEJ A BEZPEČNEJ INTERAKCIE S OKOLITÝM PROSTREDÍM

Vyskúšajte workshop Slapsticku. Nič vám to nehovorí?  Slapstick je veľmi zjednodušene povedané groteskne prehnaná fyzická akcia. Údery, pády, bitky, šikovne nešikovná manipulácia s predmetmi a rovnako tak neadekvátna reakcia na tieto udalosti. Slapstick je účinný spôsob ako zaujať a rozosmiať publikum.

26. JÚNA – LUBOŠ MOŘICKÝ – WORKSHOP NASVIETENIA FILMOVEJ SCÉNY

Počas pandémie narástla potreba, význam a dôležitosť profesionálnych audiovizuálnych diel v online priestore. Na tomto workshope sa preto možno naučiť, ako sa primárne venovať portrétu, ktorý je základným predpokladom úspechu kameramana či už v prirodzených, alebo v ateliérových podmienkach. Rozoberie sa tvorivá komunikácia kameramanov a osvetľovačov pri realizácii spoločného zámeru, rozdelia zdroje svetla podľa ich využitia a vysvetlia princípy kombinácie mäkkého i tvrdého svetla, aby bola výsledná ilúzia čo najvernejšia a nadprirodzenejšia.

27. JÚNA – FILIP TELLER – WORKSHOP TVORBY AUTORSKÉHO STAND UP VÝSTUPU

StandUpTherapy je príležitosť vytvoriť si vlastný autorský standup, v ktorom budete hovoriť o tom, čo je pre vás dôležité, aktuálne a rezonuje vo vás. Standup ako forma terapie založená na zdieľaní svojho príbehu, pravde a schopnosti pretvoriť svoje osobné témy do humoru za pomoci základných komediálnych techník a nadhľadu. StandupTherapy kurzy prebiehajú v priateľskej a bezpečnej atmosfére s empatickým prístupom k individualite každého jedinca a štýlu jeho humoru.

3. JÚLA – WORKSHOP PRÁCE S UVEDOMENÍM SI VLASTNÉHO TELA V PRIESTORE A ČASE

Hlavnou náplňou tohto hereckého workshopu je zameranie sa na orientáciu v situácii a následné prehĺbenie citlivosti k hereckému partnerovi.  Fyzická prítomnosť hercovho tela na javisku je bezpochyby jeden z najdôležitejších z aspektov divadla. Vašou úlohou tak bude preskúmať jeho možnosti. Chýbať nebudú ani improvizačné cvičenia.

Kultúrne centrum Museum je kultúrno-umeleckým a umelecko-komunitným centrom mesta Martin. Návštevníkom je známe aj pod názvom Barmuseum či Musko. Ide o jediný umelecky, tvorivo a organizačne nezávislý priestor v meste, ktorý už od roku 2004 prináša najkvalitnejšie slovenské a medzinárodné umenie (hudobné, divadelné, literárne, filmové), ako aj možnosti neformálneho vzdelávania umením, otvorené diskusie na aktuálne spoločenské témy či besedy o súčasnom umení.

Kompletný program podujatí ako aj kontaktné informácie možno nájsť na stránke www.barmuseum.eu. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

, Do Martina opäť zavíta séria umeleckých workshopov

Zdroj: Barmuseum

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …