streda - 19. júna, 2024
, Do Martina opäť zavíta séria umeleckých workshopov

Do Martina opäť zavíta séria umeleckých workshopov

Kultúrne centrum Museum v Martine organizuje ďalší projekt neformálneho vzdelávania Okno cez umenie 2020, ktorý je zameraný na hudbu a divadlo. Uvedený rok nie je chybou, keďže sa tento projekt musel odložiť kvôli pandémii COVID-19. Zúčastniť sa ho budete môcť aj online.

12. JÚNA – PAVEL FAJT – WORKSHOP HRY NA BICIE NÁSTROJE

Brnenský bubeník Pavel Fajt patrí medzi alternatívnych hudobných tvorcov. Jeho hudba sa pohybuje niekde na pomedzí žánrov worldmusic, art – rock, folk – rock a experimentálnej elektronickej hudby.Predstaví vám svoj vlastný štýl tvorby, pohľad na hru, hudbu a rytmus.

19. JÚNA – MILLI JANATKOVÁ – WORKSHOP HUDOBNEJ TVORBY A IMPROVIZÁCIE

Máte chuť tvoriť a stretnúť sa v kruhu kreatívnych ľudí?Vďaka uvoľnenej hravosti sa môžete zamerať na podporu a rozvoj vášho tvorivého potenciálu.Prirodzene prepojíme dych, hlas, techniku, rytmus, nenáročný pohyb, hru na hudobné nástroje.

20. JÚNA – MICHAL CHOVANEC – WORKSHOP KOMICKEJ A BEZPEČNEJ INTERAKCIE S OKOLITÝM PROSTREDÍM

Vyskúšajte workshop Slapsticku. Nič vám to nehovorí?  Slapstick je veľmi zjednodušene povedané groteskne prehnaná fyzická akcia. Údery, pády, bitky, šikovne nešikovná manipulácia s predmetmi a rovnako tak neadekvátna reakcia na tieto udalosti. Slapstick je účinný spôsob ako zaujať a rozosmiať publikum.

26. JÚNA – LUBOŠ MOŘICKÝ – WORKSHOP NASVIETENIA FILMOVEJ SCÉNY

Počas pandémie narástla potreba, význam a dôležitosť profesionálnych audiovizuálnych diel v online priestore. Na tomto workshope sa preto možno naučiť, ako sa primárne venovať portrétu, ktorý je základným predpokladom úspechu kameramana či už v prirodzených, alebo v ateliérových podmienkach. Rozoberie sa tvorivá komunikácia kameramanov a osvetľovačov pri realizácii spoločného zámeru, rozdelia zdroje svetla podľa ich využitia a vysvetlia princípy kombinácie mäkkého i tvrdého svetla, aby bola výsledná ilúzia čo najvernejšia a nadprirodzenejšia.

27. JÚNA – FILIP TELLER – WORKSHOP TVORBY AUTORSKÉHO STAND UP VÝSTUPU

StandUpTherapy je príležitosť vytvoriť si vlastný autorský standup, v ktorom budete hovoriť o tom, čo je pre vás dôležité, aktuálne a rezonuje vo vás. Standup ako forma terapie založená na zdieľaní svojho príbehu, pravde a schopnosti pretvoriť svoje osobné témy do humoru za pomoci základných komediálnych techník a nadhľadu. StandupTherapy kurzy prebiehajú v priateľskej a bezpečnej atmosfére s empatickým prístupom k individualite každého jedinca a štýlu jeho humoru.

3. JÚLA – WORKSHOP PRÁCE S UVEDOMENÍM SI VLASTNÉHO TELA V PRIESTORE A ČASE

Hlavnou náplňou tohto hereckého workshopu je zameranie sa na orientáciu v situácii a následné prehĺbenie citlivosti k hereckému partnerovi.  Fyzická prítomnosť hercovho tela na javisku je bezpochyby jeden z najdôležitejších z aspektov divadla. Vašou úlohou tak bude preskúmať jeho možnosti. Chýbať nebudú ani improvizačné cvičenia.

Kultúrne centrum Museum je kultúrno-umeleckým a umelecko-komunitným centrom mesta Martin. Návštevníkom je známe aj pod názvom Barmuseum či Musko. Ide o jediný umelecky, tvorivo a organizačne nezávislý priestor v meste, ktorý už od roku 2004 prináša najkvalitnejšie slovenské a medzinárodné umenie (hudobné, divadelné, literárne, filmové), ako aj možnosti neformálneho vzdelávania umením, otvorené diskusie na aktuálne spoločenské témy či besedy o súčasnom umení.

Kompletný program podujatí ako aj kontaktné informácie možno nájsť na stránke www.barmuseum.eu. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

, Do Martina opäť zavíta séria umeleckých workshopov

Zdroj: Barmuseum

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …