nedeľa - 19. mája, 2024
, Do Žiliny prichádza nová globálna IT spoločnosť

Do Žiliny prichádza nová globálna IT spoločnosť

Vo štvrtok, 10. marca, bola na Radnici mesta Žilina oficiálne predstavená nová svetová IT spoločnosť, ktorá má potenciál poskytnúť v Žiline nové pracovné miesta v oblasti informačných technológií. 

Spoločnosť GlobalLogic vstupuje na trh v Žiline akvizíciou spoločnosti REC Global. Táto investícia v Žiline otvára ďalšie možnosti pre informatikov – nie len vývojárov, ale aj testerov, designerov, architektov softvérových produktov, ktorí majú záujem pracovať na projektoch, ktoré ťažko nájdu svojou atraktivitou konkurenciu v strednej a západnej Európe.

„IT sa meni a rovnako rýchlo napreduje aj úroveň služieb, ktoré sú našou spoločnosťou poskytované do celého sveta. Už dnes robíme najzaujímavejší vývoj produktov v Európe. Sme radi, že rozširujeme našu spoločnosť do Žiliny a Banskej Bystrice. Benefitom tohto prepojenia je nie len zdieľanie expertíz a synergie, ktoré vzniknú prepojením spoločností. Sú to tiež možnosti, ktoré sa otvárajú pre našich zamestnancov, ktorí môžu ďalej odborne rásť aj na medzinárodnej úrovni“, hovorí Ivan Hruška, riaditeľ GlobalLogic pre strednú Európu.

Spoločnosť už dnes spolupracuje na vývoji nových typov inzulínových púmp pre významného amerického klienta, pracuje na mobilných riešeniach prepájajúcich mobilný svet s domácnosťami, autami a umožňuje ovládať systémy na diaľku. Vyvíja bezpečné riešenia v oblasti bankovníctva alebo pomáha s implementáciou riešení pre klienta pôsobiaceho v oblasti lokalizačných služieb. GlobalLogic Slovakia plánuje v rámci Slovenska do troch rokov vytvoriť ďalších 200 – 300 nových vysoko špecializovaných pracovných miest. Dôležitým krokom je prehĺbenie spolupráce so vzdelávacími inštitúciami.

„Príchod GlobalLogic do Žiliny znamená pre nás nové možnosti rozšírenia spolupráce s praxou v oblasti informačných a komunikačných technológií, a to najmä vo vývoji softvérových riešení pre tzv. „vnorené“ systémy v najnovších technologických konkurencieschopných aplikáciách nielen na Slovensku, ale prakticky na celom svete. Vznikne tak priestor pre riešenie spoločných projektov a zároveň sľubné prostredie pre uplatnenie našich absolventov.“ hovorí Milan Dado, dekan Elektrotechnickej fakulty Žilinskej univerzity v Žiline a Emil Kršák, dekan Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline dodáva: „Spoločnosť REC Global aj v minulosti intenzívne spolupracovala s Fakultou riadenia a informatiky a aj s celou Žilinskou univerzitou na projektoch, ktoré nám pomáhajú zlepšovať pedagogický proces. Výsledkom je kvalitný absolvent s praktickými skúsenosťami. Príchod GlobalLogic nám otvorí ďalšie možnosti pre spoluprácu a pre viac kvalitných absolventov zamestnaných v regióne, čo v konečnom dôsledku znamená významný rozvoj regiónu, hlavne v oblasti intelektuálneho kapitálu“.

Autor: Ivan Hruška/riaditeľ GlobalLogic pre strednú Európu
Foto: GlobalLogic pre strednú Európu

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *