nedeľa - 14. júla, 2024
Mikuláš v meste, Do Žiliny príde Mikuláš a rozsvieti vianočný stromček
Foto: FB Mesto Žilina

Do Žiliny príde Mikuláš a rozsvieti vianočný stromček

Žilina 2. december 2022 – Žilinské námestie i ulice budú od budúceho týždňa dýchať pravou adventnou atmosférou. Tradičné vianočné trhy už v pondelok 5. decembra 2022 oživí rozsvietený vianočný stromček a žilinské cesty zase rozžiari unikátny vianočný trolejbus, ktorý cestujúcim spríjemní cestovanie a navodí im správnu sviatočnú náladu.

Neodmysliteľnou súčasťou predvianočného obdobia je okrem dobrého punču a chutného jedla i tradičná vianočná výzdoba. Aj napriek šetriacemu režimu mesto neplánuje zredukovať vianočné osvetlenie. „V čase rekordného rastu cien energií dnes mnohí očakávajú, že samosprávy budú obmedzovať svetelnú výzdobu. My však máme s dodávateľom zazmluvnené ceny energií do konca budúceho roka, preto nám náklady v tomto roku nestúpnu. Teší ma, že si naši obyvatelia i návštevníci budú môcť vychutnať predvianočnú atmosféru v takom rozsahu, v akom sú zvyknutí,“ uviedol primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Vianočný stromček na Mariánskom námestí slávnostne rozsvieti v pondelok 5. decembra 2022 o 17.00 hod. Mikuláš so svojimi pomocníkmi. Na svojej ceste do centra mesta pozdraví deti v mestských častiach i na sídliskách na dvoch trasách. Prvá povedie z Brodna, kde svojich priaznivcov privíta Mikuláš o 13.30 hod., a bude pokračovať do Považského Chlmca, cez Budatín, sídlisko Hliny, Závodie až na Hájik. Druhá mikulášska trasa začne o 13.15 hod. v Mojšovej Lúčke a odtiaľ povedie do Trnového, cez Vlčince, Solinky až do Bytčice. Pre malých i veľkých je na Mariánskom námestí pripravený pútavý kultúrny program, v ktorom sa predstavia Detský folklórny súbor Cipovička a hudobná skupina Ukupunktúra.

Cestujúci žilinskou mestskou hromadnou dopravou sa môžu tešiť aj v tomto roku na vianočné trolejbusy. Vysvietené a vianočne vyzdobené vozidlá MHD začnú po meste jazdiť od pondelka
5. decembra 2022 a budú premávať počas celého mesiaca na vybraných linkách. Dopravný podnik mesta Žilina sa takýmto spôsobom snaží už jedenásty rok skrášliť ulice a potešiť svojich cestujúcich nielen v centre mesta, ale aj v mestských častiach.

Mikuláš v meste, Do Žiliny príde Mikuláš a rozsvieti vianočný stromček

Zdroj: Mgr. Barbora Zigová, hovorkyňa mesta

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …