streda - 24. apríla, 2024
, Dodajte telu potrebné  živiny a ono sa vám odvďačí dokonalým vzhľadom

Dodajte telu potrebné živiny a ono sa vám odvďačí dokonalým vzhľadom

Zdravé nechty chce mať asi každá žena, ale v domácom prostredí a pri starostlivosti o svoju rodinu na to niekedy jednoducho nie je čas. Zájsť si do najbližšieho nechtového štúdia a nechať druhých, aby sa o ne postarali za vás je jedno riešenie, ale aj doma si môžete svoje nechty „ híčkať“ a pritom ušetriť financie na niečo iné.

Kde hľadať pomoc

Asi ako pri všetkom aj tu zohráva významnú úlohu výživa. Od končekov prstov na nohách až po korunu krásy na hlave si telo vyžaduje svoje podporné látky. Pokiaľ chcete vedieť, kde ich nájdete, prečítajte si nasledujúce riadky. Výživa nechtov a vlasov má v mnohom veľa spoločného. Ak im dodáte potrebný keratín, budú žiariť ako perly na vašom krku. Krásne prirodzené a lesklé.

Keratínový zázrak

Keratín je základnou zložkou, ktorá sa vyznačuje neobyčajnou pevnosťou a pružnosťou. Vláknitá bielkovina, ktorá je súčasťou pokožky a teda aj vlasov a nechtov. Za jej tvorbu môžu keratinocyty, bunky, ktoré sú metabolicky veľmi aktívne, a preto im akýkoľvek nedostatok živín zhoršuje ich funkcie. Klasická cesta je kúpiť si lak na nechty s obsahom prospešných živín, ktorý budete pravidelne aplikovať na vaše nechty. Vitamíny, minerály a esenciálne aminokyseliny sú tiež dobrý základ.

Živiny z bežnej stravy

V prípade vlasov je to podobné, akurát v tomto prípade, by ste si najskôr mali nechať poradiť od odborníka, ktorý vám povie presne, aký typ vlasov máte, a čo im chýba. Rýchlejší rast vlasov a zdravé nechty si môžete dopriať aj cez konzumáciu správnych potravín. Mäso (morčacie, kuracie, chudé) ryby, listová zelenina, vajíčka a iné sú základným zdrojom hodnotných živín. Okrem toho sú prospešné aj proteíny, pretože aj z nich sa tvoria zdravé vlasy. Teda ak ste sa rozhodli chudnúť dosť neprirodzenou cestou, môžete to neskôr spozorovať aj na kvalite vašich vlasov.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *