piatok - 14. júna, 2024
Orez stromov, Dôležité exteriérové úpravy v okolí domu, na ktoré je teraz ideálny čas
Ilustračné foto: Thomas Soellner/Shutterstock.com

Dôležité exteriérové úpravy v okolí domu, na ktoré je teraz ideálny čas

Komfortné a krásne bývanie nie je závislé iba od financií, ktoré doň investujete, ale aj pravidelnej starostlivosti. Tak ako naše telo, aj domov si vyžaduje z času na čas našu pozornosť. A práve v tomto období je ideálny čas na niektoré z krokov, vďaka ktorým sa postaráte nielen o krásu vášho domova, ale aj jeho dlhú životnosť.

Ktoré kroky to sú a ako si s nimi poradiť, vám prezradíme v našom článku.

Kvalitná hydroizolácia strechy

Dobré strechy odolávajú extrémnym podmienkam prostredia chladu a horúčave, dažďu a snehu, krupobitiu a búrke. Pridáva sa k nim mechanický stres a rastliny. Aby mohli dom a obyvateľov dlhodobo spoľahlivo chrániť pred vetrom a počasím, potrebujú údržbu a servis.

Pravidelné čistenie je základ. Možno ste ale nevedeli, že oveľa dôležitejšia je kvalitná hydroizolácia strechy.

Ak sa urobí raz a poriadne, s použitím dôležitých materiálov, bude vás chrániť bez najmenších problémov dostatočne dlho. Takáto hydroizolácia nepredstavuje pre strechu hmotnostné zaťaženie, odoláva UV žiareniu bez dodatočnej povrchovej úpravy a má dlhú životnosť.

Bezpečný orez stromov

Vysoké, úctyhodné stromy sú pýchou mnohých majiteľov záhrad. Príliš veľké exempláre však často spôsobujú problémy. Môžu zasahovať do susedného pozemku, ale aj na tom vašom vedia byť pri silnom vetre a búrke nebezpečné.

Korigovať ich rast a krásu orezom je preto z času na čas dôležité. A práve teraz ten najlepší čas na bezpečný orez stromov nastal. Ide o odstránenie zbytočne veľkých konárov, ktoré môžu byť suché, slabé a pádom ohrozujúce vašu bezpečnosť a pobyt na záhrade.

Výškové práce

Orez stromov, hydroizolácia strechy, čistenie fasády, odkvapov, okien a iných menej dostupných miest je pre bežného človeka ale náročné. Nájdite si preto na takúto úpravu čas a odborníkov na všetky náročné výškové práce z Banskej Bystrice a údržba domu, strechy, stromov a iných častí pozemku sa môže začať a byť jednoduchá i bezstarostná zároveň.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …