štvrtok - 18. apríla, 2024
Bytové doplnky, Ako predĺžiť životnosť najdôležitejších bytových doplnkov
Ilustračné foto: brizmaker/Shutterstock.com

Ako predĺžiť životnosť najdôležitejších bytových doplnkov

Bytové doplnky sú podceňovanými hrdinami výbavy interiéru. Pohovka a konferenčný stolík sa stane skutočne útulný iba s malou lampou na čítanie a správnymi vankúšmi na pohovke. Rovnako komfortné, útulné a vizuálne krásne však dokážu byť aj prehozy.

Pocit domova predsa nastáva, keď si po náročnom dni ľahnete na pohovku, vyložíte si nohy a zababušíte sa do obľúbenej deky. Tento komfort vám poskytuje útulné teplo, dáva nám vám pocit relaxácie a plní aj ďalší účel: dodáva miestnosti útulnosť a určitý štýl. Okrem toho, kvalitné prehozy  vaše bytové doplnky aj chránia.

Vyskúšajte moderné prehozy na sedaciu súpravu

Sedacie súpravy patria k najdôležitejším bytovým doplnkom, ktoré sa starajú o naše pohodlie a komfort. Na  tento účel ich využívajú všetci členovia rodiny, preto sú často vystavené veľkému mechanickému tlaku a opotrebovaniu. Aby ste tomu zabránili a mohli si užívať pohodlie obývacej izby dlhé roky, vybavte si tieto doplnky modernými prehozmi na sedacie súpravy.

A aby ste našli dokonalý poťah na pohovku, ktorý je nielen mäkkučký, ale zároveň dokonale vyhovuje vašim potrebám a podčiarkne váš vlastný štýl zariadenia, mali by ste zohľadniť niekoľko faktorov.

Aký veľký by mal byť prehoz?

Azda najdôležitejšia otázka, ktorú si treba pred kúpou prehozu ujasniť, je: Aký veľký by mal byť vlastne nový prehoz?

Väčšina prehozov má štandardný rozmer 170 x 130 centimetrov. Ak sa vám páči trochu viac obdĺžnikový, môžete použiť rozmery 180 x 120 centimetrov. Tieto dve veľkosti sú ideálne pre jednu osobu a zvyčajne postačujú.

Náš tip: Ak máte doma celú bandu malých nezbedníkov a nechcete sa biť o poťah sedačky, najlepšie urobíte, ak si vyberiete XXL formát.

Mäkký, prítulný alebo odolný? Správny materiál pre váš prehoz

Po rozhodnutí o veľkosti vyvstáva ďalšia otázka: Z akého materiálu má byť prehoz na pohovku alebo posteľ vyrobený? Pokiaľ ste použili ako základný poťahový materiál sedačky kvalitnú koženku na čalúnenie, dodatočný prehoz nemusí byť zbytočne drahý.

Ak predsa len hľadáte niečo lepšie, často máte na výber medzi prírodnými vláknami ako vlna, ľan či bavlna a syntetickými vláknami. Obzvlášť populárne sú tu fleece a mikrovlákna. Každý materiál má svoje výhody a nevýhody, takže dôležitý je váš vkus a vaše potreby.

Ak máte doma veľa detí a často sa musíte potýkať so škvrnami na oblečení a nábytku, je pravdepodobnejšie, že použijete syntetické vlákna, pretože sa o ne ľahšie stará a sú robustnejšie.

Prírodné vlákna sú priedušnejšie, udržateľnejšie, no vyžadujú aj väčšiu starostlivosť. Obzvlášť elegantné a jemné sú prehozy z kašmíru alebo kašmírovej zmesi. Ak sa rozhodnete pre čistú vlnu, určite by ste si mali pred kúpou otestovať, ako sa v nej cítite. Pretože nič nie je otravnejšie ako krásna nová deka, ktorá vás poškriabe.

Pokiaľ si dáte pri výbere na týchto detailoch záležať, mali by ste si vybrať to najlepšie a ochrániť  dôležité bytové doplnky bez problémov.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …