štvrtok - 25. júla, 2024
vyberova kava, Doprajte si lahodnú kávu, jej podmanivú chuť a ďalšie zaujímavé výhody
Evgeny Karandaev/Shutterstock.com

Doprajte si lahodnú kávu, jej podmanivú chuť a ďalšie zaujímavé výhody

Káva je nápoj, ktorý si získal svojich verných zákazníkov na celom svete. Denne sa jej vypije viac ako dve miliardy šálok, za čo môže nielen jej povzbudzujúci účinok, ale aj množstvo ďalších významných výhod, o ktorých si v našom článku niečo málo povieme.

Zrná výberovej kávy sú považované za najlepšiu surovinu na prípravu vysoko kvalitného povzbudzujúceho nápoja. Tekutiny, ktorá nám spríjemní nejedno ráno a urobí krajším celý deň. Poďte sa spolu s nami o tom presvedčiť.

Výhody čerstvej kávy

Kávové zrná obsahujú prospešné stopové prvky, antioxidanty a éterické oleje. Dodávajú nápoju charakteristickú chuť a arómu. Kofeín v prírodnom produkte je zdravý. Dodáva telu energiu, ale rýchlo sa z tela aj vylučuje.

Hodnota kávových zŕn spočíva v prirodzenej ochrane ich prospešných vlastností. Pražené zrná majú silnú škrupinu, ktorá spomínané látky v zrne dobre konzervuje. Pri následnom mletí je škrupina rozdrvená – pomletá, čím káva odhalí svoje vynikajúce chute aj ďalšie vlastnosti.

Pokiaľ ste si ale mysleli, že tú najlepšiu kávu dostanete len v dobrej kaviarni, opak je pravdou, pretože dnes už môžete mať tento luxus aj doma. Stačí si vybrať kvalitnú kávu v e-shope.

Zabudnete na choroby a depresie

Kofeín pôsobí na centrálny nervový systém a pôsobí ako prírodný „budík“. Preto sa po šálke ranného espressa budíme rýchlejšie.

Káva stimuluje aj mozgovú činnosť, zmierňuje únavu a zvyšuje výkonnosť a fyzickú aktivitu. Za tieto bonusy vďačíme najmä kofeínu.

Antioxidačné vlastnosti sa zasa pripisujú zloženiu kávových zŕn. Mnoho štúdií preukázalo, že mierna konzumácia kávy u starších ľudí môže pomôcť udržať jasnosť ich myslenia a znížiť riziko vzniku Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby.

Tak si vyberte tú najlepšiu a vychutnajte si ju vo svojom obľúbenom relaxačnom kresle. Ako ste mali možnosť sa presvedčiť, prospeje vám hneď z niekoľkých dôvodov.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …