piatok - 1. marca, 2024
materska dovolenka, Ako si spríjemniť čas na materskej dovolenke
Zdroj foto: Halfpoint/Shutterstock.com

Ako si spríjemniť čas na materskej dovolenke

Ste na materskej dovolenke a premýšľate nad tým, prečo toto hektické obdobie niekto nazval dovolenkou? Deň za dňom vám pripadá ako boj o život? Dieťa plače, ste nervózna, nevyspatá, vaša pleť volá o pomoc a vy máte pocit, že ste na pokraji síl? 

Prinášame vám pár zlepšovákov, vďaka ktorým sa Vám toto obdobie bude zdať možno o trochu znesiteľnejšie.

Trávte viac času na čerstvom vzduchu

To vám zaručene prospeje! Dlhá prechádzka sa ale veľmi rýchlo môže zmeniť na utrpenie, najmä pokiaľ nie je vonku priaznivé počasie. Ak je neznesiteľná zima, no vaše dieťa najlepšie zaspáva vonku, neostáva vám nič iné len kúpiť mu kvalitný fusak, v ktorom sa bude vaše bábätko cítiť ako v bavlnke. Po celý čas bude v teple a vy si tak môžete aspoň na chvíľku vyvetrať hlavu od všetkých iných povinností.

Nájdite si čas pre seba

Jediným spôsobom ako to docieliť, je zamestnať dieťa hrou. Pre správny vývoj dieťaťa sú však najlepšie interaktívne hračky, ktoré zabavia a naučia zároveň. Rozvíjajú v deťoch motoriku a dokážu ho zabaviť na dlhší čas. Tiež dokážu s dieťaťom komunikovať a sú ideálnou voľbou najmä pre menšie deti, pretože ich povzbudzujú k činnosti.

Nemyslite na najhoršie

A to aj v prípade, ak sa u detí objavia na tvári malé vyrážky. Ak ste si  mysleli, že úspešná liečba akné sa týka len dospievajúcich detí, mýlite sa. Akné u batoliat nie je nič nezvyčajné. Veľa bábätiek trápia vyrážky, ktoré sa objavujú najmä na tváričke a nejedna mamička sa pri tomto úkaze naľaká. Spravidla ide však len o estetickú drobnosť, ktorá časom zmizne, preto sa ňou vôbec netreba trápiť.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …