streda - 18. mája, 2022
Klikni a pomôž ľubovoľnou čiastkou
, Dopravná situácia v okolí Žiliny je dnes vážna

Dopravná situácia v okolí Žiliny je dnes vážna

Už od rána na niektorých miestach Žilinského kraja intenzívne sneží, čo spôsobuje komplikácie na ktoré sa musia vodiči pripraviť.

Pre dopravnú nehodu na ceste 1/11 pri Krásne nad Kysucou vznikli z oboch strán rozsiahle kolóny, ktoré siahajú až ku Žiline. Polícia preto žiada tranzitných vodičov o využitie obchádzky na to konkrétne cez Bytču – Makov – Turzovku – Čadcu a opačne, prípadne cez Bytču – Kotešovú – Čadcu a späť. Pre osobné autá je možná alternatívna obchádzka cez Belú-Lutiše-Krasno nad Kysucou.

Aktuálne sú na cestách Žilinského kraja dve nehody – na diaľnici D3 za Bytčou v smere zo Žiliny a v Kysuckom Lieskovci v smere do Kysuckého Nového Mesta. Polícia upozorňuje na horský priechod Fačkovské sedlo, ktorý je uzavretý pre kamióny nad 12 t.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, dodržiavali dopravné predpisy a rýchlosť jazdy prispôsobili svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky.

Autor: Operačné stredisko KR PZ Žilina
Foto: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Často sa stáva, že na výzdobu a dekorovanie exkluzívneho interiéru využijeme veľa energie, dobrých nápadov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *