štvrtok - 18. júla, 2024
, Podnety od občanov sú pre mesto priorita

Podnety od občanov sú pre mesto priorita

Mestský úrad v Žiline neustále rieši a zaoberá sa požiadavkami od občanov. Mnohé podnety rieši priamo na mieste aj druhý zástupca primátora Anton Trnovec, ktorý je dôkladne oboznámený s podnetmi občanov mestských častí Bytčica, Rosinky, Trnové a Mojšova Lúčka, pretože je mestským poslancom za tento volebný obvod.

Na základe podnetu miestnych občanov sa rieši aj dlhodobý problém so známym cestným „esíčkom“ na Dolnej Trnovskej ulici, ktoré sa nachádza na hranici medzi mestskými časťami Trnové a Rosinky. Hoci je tu znížená maximálna povolená rýchlosť na 40 km/h, mnohí vodiči to nerešpektujú a stali sa tu viaceré dopravné nehody. Preto je tento úsek označený po dopravnej stránke za kritický a je potrebné ho riešiť. Treba však mať na pamäti, že dopravné zmeny môžu byť vykonané iba so súhlasným stanoviskom Okresného dopravného inšpektorátu v Žiline.

Druhý zástupca primátora Anton Trnovec, vedúci odboru dopravy Mestského úradu v Žiline Peter Rolko, ako aj pracovníci Žilinského samosprávneho kraja a Okresného dopravného inšpektorátu sa stretli vo štvrtok 21. januára priamo na uvedenom mieste a oboznámili sa s dopravnou situáciou. „Ak Okresný dopravný inšpektorát v Žiline bude súhlasiť, mesto na tento úsek Dolnej Trnovskej ulice osadí statický radar, ktorý bude informovať vodičov o ich aktuálnej rýchlosti. Upozorňovaním vodičov na zníženie rýchlosti sa sleduje nielen bezpečnosť cestnej premávky, ale najmä chodcov. Preto žiadame vodičov, aby rešpektovali všetky dopravné značenia a vyhli sa tak možným dopravným nehodám,“ zdôrazňuje druhý zástupca primátora.

„Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, dodržiavali dopravné predpisy a rýchlosť jazdy prispôsobili svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,“ zdôrazňuje Radko Moravčík z Oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Občania môžu akékoľvek podnety i naďalej posielať prednostovi Mestskému úradu v Žiline Igorovi Liškovi alebo vedúcemu odboru dopravy Mestského úradu v Žiline Petrovi Rolkovi. Rovnako sa môžu občania dožadovať zmien alebo riešení prostredníctvom mestských poslancov za príslušné volebné obvody.

, Podnety od občanov sú pre mesto priorita

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *