nedeľa - 2. apríla, 2023
, Dopravný podnik mesta Martin pokračuje v novinkách
Foto: FB/Martin - oficiálna stránka mesta

Dopravný podnik mesta Martin pokračuje v novinkách

Spoločnosť Dopravný podnik mesta Martin, s.r.o. predstavila dve novinky pre cestujúcich. Mesto Martin o tom informuje na svojej stránke.

Prvou je možnosť vybaviť si dlhoočakávanú virtuálnu dopravnú kartu. Do konca roka 2021 je možné si ju nechať vyhotoviť bezplatne. Čo sa týka funkčných vlastností sa virtuálna dopravná karta neodlišuje od plastovej dopravnej karty. Rozdiel medzi plastovou a virtuálnou dopravnou kartou je len v spôsobe manipulácie. Pre využívanie virtuálnej dopravnej karty je potrebné mať smartfón s operačným systémom Android vo verzii 5.1 a novšej. Virtuálna dopravná karta je neprenosná. V prípade, že už ste vlastníkom plastovej dopravnej karty a máte záujem si vytvoriť virtuálnu dopravnú kartu, môžete si ju virtualizovať na webovej stránke www.ubian.sk, kde nájdete všetky potrebné informácie.

Druhou je uvedenie časových predplatných lístkov (ČPL) do predaja, ktoré si cestujúci môžu kúpiť na pobočkách našich klientskych centier, a taktiež cez eshop www.ubian.sk. K dispozícii bude 30-dňový, 90-dňový a novinkou je aj 365-dňový ČPL. Možnosť výberu platnosti ČPL sa začína od 1.1. 2022 a zvolí si ju každý cestujúci samostatne, no jeho zakúpenie je možné už od dnešného dňa. ČPL je dostupný pre držiteľov platnej dopravnej karty/ virtuálnej dopravnej karty.

Zdroj: Mesto Martin

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

HK Martin, V zápase plného zvratov sa z víťazstva tešila Trnava. Stav série je opäť vyrovnaný

V zápase plného zvratov sa z víťazstva tešila Trnava. Stav série je opäť vyrovnaný

V štvrtom zápase štvrťfinálovej série SHL Martin nestačil na hostí z Trnavy. Po dvoch tretinách …