nedeľa - 14. júla, 2024
, Dopravný podnik mesta Žilina sa pripravil na letnú sezónu. Vieme, ktoré linky vám spríjemnia cestu

Dopravný podnik mesta Žilina sa pripravil na letnú sezónu. Vieme, ktoré linky vám spríjemnia cestu

Dopravný podnik mesta Žiliny, s.r.o. si pre Žilinčanov a návštevníkov mesta pripravil zmeny v mestskej hromadnej doprave, ktoré prispejú k efektívnejšiemu cestovaniu počas letných mesiacov. V období od 1. júla do 31. augusta môžu cestujúci už aj počas pracovných dní vyraziť linkou č. 67 na Vodné dielo Žilina, ktorá bude premávať zo zastávky „Fatranská“ na „Vodné dielo“ a späť.

K novozriadeným spojom bude umožnený prestup na zastávke „Fatranská“ alebo „Matice slovenskej“ z liniek č. 4, 5, 6, 7 a 14 na linku č. 67 a opačne. Spoje budú premávať v čase od 10:20 do 21:00 hod. v približne hodinovom intervale. Cestovať za slnkom, vodou a prírodou môžu cestujúci až k bráne areálu športovo-rekreačného parku. Zastávka „Vodné dielo, priehradný múr“ bude v obidvoch smeroch presunutá do novovybudovaného obratiska pri vchode do športovo-rekreačného parku a bude premenovaná na „Vodné dielo, eXtreme park“.

Uvedená prevádzka je skúšobná. Počas nej sa budú zbierať podnety a pripomienky k novozriadeným spojom linky č. 67, ktoré Dopravnému podniku mesta Žiliny pomôžu pri rozhodovaní, v akej miere rozširovať dopravnú obslužnosť do rekreačnej zóny Vodného diela Žilina. Na základe podnetov a požiadaviek od cestujúcich bola taktiež na trase linky č. 27, medzi zastávkami „Letná“ a „Budatínska“, vybudovaná nová zastávka s názvom „Farebná“, a to v oboch smeroch. Zastávka „Farebná“ bude obsluhovaná na znamenie.

Presné odchody spojov nájdete na internetovej stránke dpmz.sk.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *