piatok - 24. marca, 2023
, Dušan Krkoška o koronavíruse: Nie je dôvod na paniku, ale skôr na zamyslenie sa, čo môže prísť v budúcnosti

Dušan Krkoška o koronavíruse: Nie je dôvod na paniku, ale skôr na zamyslenie sa, čo môže prísť v budúcnosti

Vo svete už mesiace rezonuje téma o víruse SARS-COv-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19 známe ako nový koronavírus. Od decembra 2019, kedy choroba v Číne prepukla  k dnešnému dňu, teda prvej polovice marca 2020 bolo zaznamenaných niečo cez 98.000 nakazených, pričom približne v 3.400 prípadoch došlo k úmrtiu, čo je na úrovni približne 3,4%. Momentálne infikovaných registruje už viac 80 krajín sveta.

O tom, ako sa ochorenie prejavuje, čo robiť v prípade podozrenia na ochorenie a či je na prepuknutie nákazy pripravené Slovensko resp. aj Univerzitná nemocnica v Martine porozprával MUDr. Dušan Krkoška, PhD., MBA., primár Kliniky infektológie a cestovnej medicíny, generálny riaditeľ Univerzitnej nemocnice v Martine. Rozhovor realizovala Tatiana Paučinová.

POZN.RED. rozhovor sme nahrávali dňa 6.3. v dopoludňajších hodinách, kedy nebol na Slovensku zaznamenaný pozitívny prípad koronavírusu. Medzičasom však takýto prípad potvrdili aj na území SR.

 

 

 

tatiana paucinova

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Erika Jurinová, Erika Jurinová: „Naše nemocnice môžu byť v hospodárení príkladom aj pre tie ostatné na Slovensku“

Erika Jurinová: „Naše nemocnice môžu byť v hospodárení príkladom aj pre tie ostatné na Slovensku“

Vedeli ste, že Žilinský Samosprávny Kraj je spomedzi ostatných krajov najväčším prevádzkovateľom regionálnych nemocníc? Ako …