utorok - 18. júna, 2024
, Primátor Danko žiada o odvolanie riaditeľky Hurbanky. Dôvodom majú byť závažné porušenia zákona

Primátor Danko žiada o odvolanie riaditeľky Hurbanky. Dôvodom majú byť závažné porušenia zákona

Primátor mesta Martin Ján Danko vo štvrtok 5. marca vyzval predsedu Rady školy pri Základnej škole s materskou školou Hurbanova na vyjadrenie k odvolaniu riaditeľky školy.

Situácia ohľadom voľby novej riaditeľky Základnej školy s materskou školou Hurbanova je napätá už od konca roku 2019. Po výberovom konaní vyjadrila časť pedagógov svoj nesúhlas s novou riaditeľkou formou štrajku aj iných protestných akcií, ktoré podporili aj niektorí rodičia. „Všetky kroky a náležitosti spojené s voľbou a menovaním Evy Královancovej na pozíciu riaditeľky školy boli na základe právnych analýz, ktoré mám k dispozícii v súlade so zákonom a neboli porušené žiadne nariadenia. Výberové konanie riadne prebehlo, jeho korektnosť potvrdili všetci zúčastnení svojim podpisom a ja som konal tak, ako mi legislatíva nariaďuje,“ priblížil situáciu primátor mesta Martin Ján Danko.

S výberom na post riaditeľky však nebola spokojná časť učiteľov a rodičov, ktorá svoj nesúhlas prezentovala v médiách, formou štrajku a inými protestnými akciami. V základnej škole bola okrem iného vykonaná Hlavným kontrolórom mesta Martin kontrola, ktorá poukázala na porušenie zákona v oblasti finančnej kontroly a auditu a zákona o slobodnom prístupe k informáciám zo strany novej riaditeľky. „V týchto dňoch som obdržal právnu analýzu vykonanú povereným advokátom v súvislosti so závermi vyplývajúcimi zo správy hlavného kontrolóra, ktorá jasne stanovuje, že konaním riaditeľky došlo k závažnému porušeniu všeobecne záväzných právnych predpisov. Ako štatutár mesta som sa preto rozhodol okamžite vyzvať predsedu Rady školy pri Základnej škole s materskou školou Hurbanova na vyjadrenie k odvolaniu riaditeľky školy. Zároveň som predsedu požiadal o bezodkladné zvolanie rady školy,“ uzavrel primátor Ján Danko.

Zdroj: mesto Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …