štvrtok - 20. júna, 2024
, Cesta medzi T. Teplicami a Príbovcami je cez víkendy úplne uzatvorená
Ilustračné foto

Cesta medzi T. Teplicami a Príbovcami je cez víkendy úplne uzatvorená

Rekonštruovaná cesta I/65 medzi Turčianskymi Teplicami a Príbovcami v okrese Martin je cez víkendy úplne uzatvorená.

Obmedzenie, ktoré začalo platiť uplynulý víkend, potrvá do 17. novembra, motoristi budú môcť využiť obchádzkovú trasu cez okolité obce. „Úplná uzávera je nutná tak z dôvodu pokládky obrusných asfaltových vrstiev v plnom profile – šírke cesty, ako aj z dôvodu komplexného dokončenia šiestich križovatkových úsekov,“ uviedol prednosta Okresného úradu Turčianske Teplice Miroslav Kovalčík.

Pre dopravu z Martina do Turčianskych Teplíc budú môcť motoristi využiť obchádzkovú trasu z cesty I/65 na cestu III/519 cez Príbovce a Benice, následne po ceste II/519 až po križovatku s cestou III/2176 v Moškovci, pokračujúc po ceste III/2176 cez Jazernicu a Malý Čepčín až po križovatku s cestou I/65 v Turčianskych Tepliciach – Diviakoch, kde sa doprava napojí na pôvodnú trasu cesty I/65 v smere Žiar nad Hronom a Banská Bystrica. Identickou trasou sa bude prechádzať aj zo smeru Turčianske Teplice – Martin. Úplná uzávera cesty vrátane schválenej obchádzkovej trasy je vyznačená dopravným značením.

„Termíny uzávery cesty I/65 boli stanovené výlučne len počas víkendov, keď je intenzita dopravy najnižšia. V pracovných dňoch bude doprava vedená podľa organizácie dopravy po ceste I/65 s riadenou svetelnou signalizáciou podľa trvale platného povolenia vydaného na čiastočnú uzávierku cesty v úseku rekonštruovanej stavby,“ dodal Kovalčík.

Presmerovanie dopravy po obchádzkovej trase odobrili koncom júla na spoločnom stretnutí prednostovia Okresných úradov Martin a Turčianske Teplice, starostovia dotknutých obcí oboch okresov a zástupcovia správy ciest Žilinského samosprávneho kraja.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …