štvrtok - 29. februára, 2024
, Európsky týždeň mobility 2016 úspešne za nami

Európsky týždeň mobility 2016 úspešne za nami

V Žiline sa v 24. septembra poslednou aktivitou ukončila kampaň Európsky týždeň mobility 2016, ktorá bola zameraná na propagáciu šetrných druhov dopravy k životnému prostrediu, tzv. udržateľná mestská mobilita.

Kampaň Európsky týždeň mobility sa každým rokom stáva stále viac populárnejšia. V Žiline sa minulý týždeň uskutočnila séria aktivít – od podpory cyklodopravy, cez verejnú hromadnú dopravu až po elektromobilitu. Tohtoročná kampaň odštartovala 10. septembra Dňom otvorených dverí v Dopravnom podniku mesta Žiliny, pokračovala otvorenými dverami v cykloopravovni Recykel, ďalej uzávierkou ulice Vojtecha Spanyola, bezplatnou MHD pre všetkých cestujúcich a Veľkou jesennou cyklojazdou. V piatok 23. septembra sa konala premiéra akcie E-mobility day Žilina 2016, ktorá sa zamerala na propagáciu využívania vozidiel a bicyklov s elektrickým pohonom. Kampaň ukončila Cykloškola pre deti, ktoré mali záujem si precvičiť cyklistické zručnosti počas prevádzky dopravného ihriska a získať cenné informácie a rady od príslušníkov mestskej polície. Do kampane sa zapojili už tradične aj žiaci základnej školy v Brodne, ktorí sa v piatok vybrali na cyklistickú túru, zameranú na potrebu riešenia alternatívnej dopravy v meste.

Vedenie mesta ďakuje všetkým zúčastneným a spoluorganizátorom jednotlivých podujatí, ktorí prispeli k zvýšeniu povedomia širokej verejnosti o potrebe zvažovať výber dopravného prostriedku v meste. Mottom tohtoročnej kampane bolo „Inteligentná a udržateľná mobilita – investícia do Európy“.

„Je dôležité, aby sme v meste znižovali počet áut, ktorých neustále pribúda v záujme zníženia emisného zaťaženia mestského prostredia, hluku a nehodovosti, aby mobilita v meste bola udržateľná, zdravá a najmä bezpečná pre všetkých,“ poznamenal primátor Igor Choma.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *