streda - 28. septembra, 2022
, Turčianskou galériou sa bude ozývať hudba a piesne

Turčianskou galériou sa bude ozývať hudba a piesne

Vo štvrtok 29. septembra 2016 sa môžete tešiť už na tretí hudobno-poetický večer v rámci projektu Klasika na scéne. Podujatie sa uskutoční v sobášnej sieni Turčianskej galérie v Martine o 18:00 hodine.

Dňa 29. septembra 2016 sa uskutoční ďalší, v poradí už tretí hudobno-poetický večer v rámci projektu Klasika na scéne. Večer s názvom Piesňový a klavírny večer, sa už tradične odohrá v sobášnej sieni Turčianskej galérie v Martine o 18:00 hod.V programe zaznie cyklus piesní martinskej autorky, študentky Vysokej školy múzických umení v Bratislave v odbore teória hudby, Marty Barabášovej na slová Milana Rúfusa, ktorý odspieva Vladimír Šlepec. V druhej časti programu zaznejú arménske ľudové piesne v úprave Karin Sarkisjan – arménskej autorky žijúcej v Martine, s ktorou sa predstaví huslistka Barbora Botošová a cimbalista Vladimír Homola. Počas večera zaznie aj poézia turčianskeho autora Igora Mikulu, v podaní  Zuzany Galkovej.

Projekt Klasika na scéne realizuje Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou ŽSK.

, Turčianskou galériou sa bude ozývať hudba a piesne

Zdroj: tks.sk

Foto: muzeum.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Komunálne voľby 2022, Viete, kto kandiduje na poslanca za vašu mestskú časť? Mesto Martin zverejnilo zoznam zaregistrovaných kandidátov

Viete, kto kandiduje na poslanca za vašu mestskú časť? Mesto Martin zverejnilo zoznam zaregistrovaných kandidátov

Komunálne voľby 2022 sa uskutočnia 29. októbra 2022. V nich si budeme voliť zástupcov do …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *