štvrtok - 18. apríla, 2024
, Turčianskou galériou sa bude ozývať hudba a piesne

Turčianskou galériou sa bude ozývať hudba a piesne

Vo štvrtok 29. septembra 2016 sa môžete tešiť už na tretí hudobno-poetický večer v rámci projektu Klasika na scéne. Podujatie sa uskutoční v sobášnej sieni Turčianskej galérie v Martine o 18:00 hodine.

Dňa 29. septembra 2016 sa uskutoční ďalší, v poradí už tretí hudobno-poetický večer v rámci projektu Klasika na scéne. Večer s názvom Piesňový a klavírny večer, sa už tradične odohrá v sobášnej sieni Turčianskej galérie v Martine o 18:00 hod.V programe zaznie cyklus piesní martinskej autorky, študentky Vysokej školy múzických umení v Bratislave v odbore teória hudby, Marty Barabášovej na slová Milana Rúfusa, ktorý odspieva Vladimír Šlepec. V druhej časti programu zaznejú arménske ľudové piesne v úprave Karin Sarkisjan – arménskej autorky žijúcej v Martine, s ktorou sa predstaví huslistka Barbora Botošová a cimbalista Vladimír Homola. Počas večera zaznie aj poézia turčianskeho autora Igora Mikulu, v podaní  Zuzany Galkovej.

Projekt Klasika na scéne realizuje Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou ŽSK.

, Turčianskou galériou sa bude ozývať hudba a piesne

Zdroj: tks.sk

Foto: muzeum.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *