streda - 24. apríla, 2024
, Excelentný víkend plný úspechov našich žilinských športovcov!

Excelentný víkend plný úspechov našich žilinských športovcov!

Tento víkend prialo šťastie žilinským športovcom. Obrovský úspech zaznamenal Peter Sagan, ktorý sa opäť pýši titulom majstra sveta v cestnej cyklistike. Výhrami sa môžu pochváliť aj žilinský hokejisti a futbalisti.

Majstrom sveta v cyklistických pretekoch s hromadným štartom mužov sa v katarskej Dauhe stal žilinský rodák Peter Sagan a obhájil tak svoj titul z vlaňajšieho šampionátu v americkom Richmonde. Skvelým finišom Sagan predstihol všetkých svojich súperov a titul majstra sveta obhájil o viac ako celú dĺžku bicykla. V histórii majstrovských bojov kategórie mužov sa stalo len šiestykrát, že cyklista obhájil dúhový dres majstra sveta. Pred Petrom Saganom to naposledy dokázal Talian Paolo Bettini v sezónach 2006 a 2007. Peter sa za svoj úspech poďakoval všetkým fanúšikom, svojmu tímu a rodine. Peťo, gratulujeme!

V domácom zápase 16. októbra porazili žilinskí hokejisti Zvolen výhrou 6:4, čím nadviazali na dobrý výkon z Trenčína. Zápas MsHK Žilina – HK Dukla Trenčín sa konal 14. októbra a naši vyhrali 4:1. V oboch zápasoch hrali Vlci s chuťou, zdravo agresívne a dobre korčuľovali. Pod vedením trénera Milana Jančušku sa im podarilo presvedčiť o svojej narastajúcej forme.

V Senci 15. októbra futbalisti MŠK Žilina jednoznačným triumfom nad Dunajskou Stredou 6:0 dosiahli najvyššie víťazstvo v tejto sezóne Fortuna ligy. Zverenci trénera Adriána Guľu hrali na doraz, vďaka čomu dosiahli v tomto ročníku už desiate ligové víťazstvo.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *