nedeľa - 19. mája, 2024
, Z horiacej chaty v Belej zachránili muža v bezvedomí

Z horiacej chaty v Belej zachránili muža v bezvedomí

V sobotu 15. októbra v nočných hodinách došlo v Belej, časť Nižné Kamence k požiaru chaty. Podľa zistených informácií k požiaru došlo od nového krbu, ktorý majiteľ s kamarátom v ten deň skúšali.

V noci sa zobudil majiteľ chaty, ktorý zacítil dym a zbehol na prízemie, kde horelo. Svojho kamaráta chcel dostať z chaty cez okno, čo sa mu však nepodarilo, tak vybehol z susednej chatke zavolať pomoc. Pribehli dvaja muži, ktorí vybehli do horiacej chaty a muža v bezvedomí nej vytiahli. Vonku potom muža oživovali do príchodu pracovníkov RZP. 47 ročný muž, ktorý sa nadýchal splodín bol následne prevezený do nemocnice. V nemocnici napokon skončili aj obidvaja záchrancovia, z ktorých jeden bol policajt z Obvodného oddelenia PZ z Terchovej. Policajt sa pri záchrane muža nadýchal splodín a druhý muž utrpel popáleniny a bol jednorazovo ošetrený v nemocnici. Vďaka pohotovej reakcii obidvoch mužov, ktorí vbehli do horiacej chaty a riskovali svoje životy a zdravie, je dnes 47 ročný muž z Nitry mimo ohrozenia života.

Policajt, ktorý trávil voľný čas na chate aj týmto činom dokázal, že aj v čase mimo služby je mu prirodzené konať v zmysle hesla „Pomáhať a chrániť“.

Autor: Jana Balogová/hovorkyňa KR PZ v Žiline
Foto: pinterest.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *