pondelok - 27. mája, 2024
Strečnom, AKTUALIZOVANÉ: Pripravte sa na uzávierky cesty pod Strečnom už začiatkom novembra!

AKTUALIZOVANÉ: Pripravte sa na uzávierky cesty pod Strečnom už začiatkom novembra!

Hlavný ťah medzi Martinom a Žilinou bude od novembra až do decembra cez víkendy úplne uzavretý z dôvodu sanácie skalného brala v Strečne. Polícia bude dopravu odkláňať vybranými obchádzkami.

Podľa prednostu Okresného úradu Žilina, Michala Lavríka, by mala prvá uzávierka začať už 5. novembra a trvať približne 7 víkendov do 18. decembra 2016. Sanácia brala by však nemala nijako ovplyvniť premávku počas pracovných dní. Počas víkendov bude polícia odkláňať dopravu od 8:00 hod. v sobotu ráno do 16:00 hod. v nedeľu popoludní.

Osobná doprava bude odklonená cez Terchovú. Táto trasa je však nevyhovujúca pre kamiónovú dopravu. Aby sa Strečnu i Terchovej vyhla, budú ju musieť odkláňať už v Trnave, Trenčíne a Banskej Bystrici. Obchádzky budú označené dopravnými značkami.

Firma, ktorá zvíťazila v procese verejného obstarávania a zaháji sanáciu skalného brala je ARCADIS CZ, a.s. a prácu vykoná za necelých 870 000 eur. Do konca roka sa počíta so zavŕšením prvej z troch etáp. V rámci nej sa má napríklad odstrániť zo skalných stien nežiaduca vegetácia a kamene. Treba však počítať s možnosťou, že nepriaznivé počasie môže prácu skomplikovať a posunúť tak i dátum celkového ukončenia prác, ktorý je predbežne naplánovaný na 31. mája 2017.


Foto: google

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Noc múzeí a galérií, Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Netradičná noc plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká všetkých, ktorí zavítajú do Slovenského národného …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *