streda - 24. apríla, 2024
, Fanúšikovia IMT Smile a Kandráčovcov tešte sa! Chystá sa album Východná!

Fanúšikovia IMT Smile a Kandráčovcov tešte sa! Chystá sa album Východná!

IMT Smile a Kandráčovci spojili sily a odpálili mega úspešné vystúpenie vo Východnej. Tento koncert bol iba jednou zastávkou v rámci mega úspešného IMT Smile Amfiteáter Tour 2018, ktoré trvalo päť týždňov.

Neopísateľná atmosféra

Vďaka záznamu z tohto výnimočného večera, môžete znovu zažiť neopísateľnú atmosféru tohto veľkolepého hudobného spojenia. MT Smile Amfiteáter Tour 2018, odštartovalo v polovici júna koncertom na prešovskom amfiteátri a zavŕšilo v polovici júla v Nitre. Dejiskom piatich koncertných vystúpení pod holým nebom boli najväčšie slovenské amfiteátre: v Prešove, Martine, Banskej Bystrici, vo Východnej a Nitre. IMT Smile si pre svojich fanúšikov pripravili veľkolepú koncertnú šou, na ktorej zaspievali svoje najväčšie hity. Účasť na koncertoch prevýšila hranicu 31 tisíc, čím prekonali úspech svojho predchádzajúceho projektu  IMT Smile hiSTORY (30 tisíc divákov).

Východná bola neuveriteľná! Som veľmi štastný ze sa nám podarilo zaznamenať tú úžasnú atmosféru. Spojenie IMT Smile s Kandráčovcami nás proste baví!“ vyjadril nadšenie z vydareného koncertu Ivan Tásler.

Okrem najobľúbenejšej slovenskej kapely IMT Smile sa divákom predstavili aj ich hudobní hostia. Každé z vystúpení bolo jedinečné. Koncert vo Východnej – v obci pod Kriváňom sa konal 7. júla. Špeciálnymi hosťami tu boli Kandráčovci a spolu s IMT Smile si zahrali a zaspievali na jednom veľkom pódiu po prvýkrát. To, že pôjde o výnimočnú spoluprácu, bolo všetkým okamžite jasné. Svedčí o tom najmä fakt, že koncert bol vypredaný už niekoľko týždňov vopred.

Východniarsky drive

Prírodný amfiteáter vo Východnej ponúka nie len kvalitný zvuk, ale aj nádherné výhľady na panorámu Tatier. Určite aj vďaka tomu bol spoločný program IMT Smile a Kandráčovcov obrovským zážitkom. Od prvého tónu až po posledný bolo vidieť, že si to spolu veľmi užívali a že do vystúpenia vložili srdce aj dušu. Ich úprimný prejav doslova pohltil všetkých zúčastnených. Celé obecenstvo stálo na nohách! Ľudia tancovali, spievali a zabávali sa. Obe hudobné telesá svojim fanúšikom opäť dokázali, že sú skutočne výnimočným zjavom na slovenskej hudobnej scéne.

, Fanúšikovia IMT Smile a Kandráčovcov tešte sa! Chystá sa album Východná!

„Je to pre nás ďalšia nová skúsenosť. Doteraz sme boli zvyknutí hrať pre to naše publikum a teraz sme si vyskúšali aj niečo z trochu iného súdka. Sme vďační za túto spoluprácu a na koncert vo Východnej sme sa veľmi tešili. IMT Smile aj Ivana Táslera mám naozaj rád a obdivujem ich prácu. Páči sa mi prepojenie nášho folklórneho etno štýlu s rockovým štýlom IMT Smile,“ pochvaľoval si spoluprácu Ondrej Kandráč a pokračoval: „keď sa dobre namixuje to „šalené východniarske“ má to proste ten správny drive.“

Pre veľký úspech koncertu vo Východnej sa IMT Smile a Kandráčovci rozhodli vydať album s rovnomenným názvom Východná. Nájdete na ňom obľúbené hity od IMT Smile ako Veselá pesnička, Niekto ako kráľ, Ľudia nie sú zlí, Hej, sokoly! alebo tiež novinku Budeme to stále my. Okrem týchto vás určite potešia aj známe ľudovky:  A ja taká dzivočka, Dva duby, Z Východnej dievčatá a ďalšie. Vypočujte si toto výnimočné spojenie slovenskej populárnej hudby a slovenského folklóru a nechajte sa unášať príjemnou atmosférou koncertu pri západe slnka.

Zdroj: Ľuba Svatá, Universal Music

Mohlo by vás zaujímať: Ivan Tásler: Martinské hole? Tie musím skúsiť!

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová, Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Po skladbe Prichádza pokoj, predstavuje speváčka Sima Magušinová ďalšiu novinku z pripravovaného albumu. Spolu so Zuzkou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *