pondelok - 22. júla, 2024
, Festival mestoINAK prináša aktivity na zlepšenie životného prostredia v Žiline

Festival mestoINAK prináša aktivity na zlepšenie životného prostredia v Žiline

V stredu, 20. apríla, boli našimi hosťami v žilinskom Elixíre Rádia Rebeca Vladimír Randa a Lucia Streďanská z Občianskeho združenia Preles. 

Našu moderátorku, Paulu Beinsteinovú, zaujímala história podujatia ako aj názov samotného festivalu o ktorom nám porozprával Vladimír Randa. Keďže v čase rozhovoru v našom rádiu prebiehal už druhý deň festivalu, pýtali sme sa na doterajší priebeh a dojmy, ktoré si odniesli účastníci podujatia. Veľkou inšpiráciou je práca s deťmi – ich návrhy na zlepšenie životného prostredia nám povedala Lucia Streďanská. Podrobne sme si predstavili jednotlivé dni festivalu. Ak sa chcete dozvedieť, čo všetko si pre Vás organizátori pripravili, môžete si v našom archíve vypočuť celý rozhovor s Vladimírom Random a Luciou Streďanskou z Občianskeho združenia Preles.

Druhý ročník festivalu mestoINAK od utorka 19. apríla do pondelka 25. apríla opäť oživí ulice a vtiahne Žilinčanov do diania v našom meste. Festival je zasvätený verejnému priestoru, životnému prostrediu okolo nás, susedom a susedstvu, aktívnym občanom a všetkým obyvateľom mesta. V jeho programe nájdete populárnu cyklojazdu, fotomaratón, susedskú slávnosť, čistenia ulíc občanmi alebo diskusiu na aktuálnu tému spoplateného parkovania.

Foto: autor

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Erika Jurinová, Sociálna oblasť aj naďalej patrí k prioritám ŽSK. S akými riešeniami župa prichádza?

Sociálna oblasť aj naďalej patrí k prioritám ŽSK. S akými riešeniami župa prichádza?

O nedostatku sestier sa hovorí najmä v súvislosti so zdravotníctvom, no chýbajú aj v sociálnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *