pondelok - 27. mája, 2024
, Príďte sa zoznámiť so svadobnými zvykmi našich predkov do Múzea slovenskej dediny v Martine

Príďte sa zoznámiť so svadobnými zvykmi našich predkov do Múzea slovenskej dediny v Martine

Múzeum slovenskej dediny Vás pozýva na putovanie láskou v časoch minulých. Podujatie Láska na dedine, ktoré sa uskutoční 24. apríla 2016, Vám prostredníctvom vystúpení folklórnej skupiny Lubená z Poluvsia či ľúbostnej poradne pripomenie zvyky našich predkov s láskou spojené.

Folklórna skupina Lubená z Poluvsia priblíži návštevníkom svadobné zvyky v programe na „Poluskom veselí“ (12.30, 15.00 hod.). O 10.30 hod. a 14.00 hod. postavia jej členovia v areáli múzea krásne zelené máje. Počas podujatia sa budú môcť návštevníci naučiť základné kroky svadobných tancov v tanečnom dvore pod vedením Folklórneho súboru Lysec z Belej-Dulíc.

Mágii lásky sa môžete priučiť v ľúbostnej poradni „Nečarovaný ženích jak nemastený hrach“. Mládenci môžu svojim láskam napríklad kúpiť medovníkové srdcia a tie ich môžu na oplátku obdarovať vyšívanými košieľkami. Pre šikovné ruky je pripravená tvorivá dielňa nielen pre deti. Okrem toho si môžete posedieť pri občerstvení v krčme z Oravskej Polhory, vidieť ukážky ľudovo-umeleckej a remeselnej výroby i zakúpiť si tradičné výrobky. V tento deň ponúkame všetkým záujemcom možnosť svadobného fotografovania s vlastným fotografom v areáli Múzea slovenskej dediny zadarmo.

O 13.30 hod. sa bude konať rímskokatolícka sv. omša v kostole z Rudna – poslednom drevenom kostole, ktorý sa zachoval v Turci.

Autor: Tatiana Kadlecová
Foto: SNM v Martine – Múzeum slovenskej dediny

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *