štvrtok - 18. júla, 2024
, Festival Sziget vyhlasuje súťaž pre slovenské a české kapely!

Festival Sziget vyhlasuje súťaž pre slovenské a české kapely!

Hrať na najlepšom európskom festivale v ten istý deň ako Robbie Williams alebo Florence and the Machine. V deň, kedy sa v areáli pohybuje 85 000 návštevníkov. To sa podarí minimálne jednej kapele z Českej republiky alebo Slovenska. Festival Sziget, vyhlasuje hudobnú súťaž „Jednou ranou na Sziget“. Víťaz tejto súťaže vystúpi na festivale Sziget 2015.

Sziget a partneri Radio1, Rádio_FM, Roxy, Fléda a KC Dunaj pripravili trojkolovú súťaž pre kapely a hudobníkov z Českej republiky a Slovenska. Súťaž „Jednou ranou na Sziget“ zahŕňa nielen výber odbornou porotou, ale aj hlasovanie fanúšikov a koncerty finalistov.Do súťaže sa môžu prihlásiť hudobníci bez akéhokoľvek obmedzenia s jedinou podmienkou. Súťaže sa môžu zúčastniť interpreti/tky s trvalým pobytom v ČR a SR, alebo kapely s viacerými členmi spĺňajúcimi túto podmienku na 75 percent. „Nie je pre nás dôležité, či ide o začínajúce talenty alebo známe kapely s množstvom vydaných albumov. Podstatné je vybrať do finálových kôl kapely, ktoré obstoja na festivale, kde hrajú tie najväčšie medzinárodné hudobné mená poprocku, a ktoré sa neboja zaradiť medzi vychádzajúce hviezdy a kapely, ktoré udávajú trend.“  hovorí Přemysl Štěpánek, zástupca festivalu Sziget pre ČR a SR.

Hudobníci, ktorí sa rozhodnú zúčastniť sa súťaže, posielajú v prvom kole iba odkaz s jednou skladbou. Víťaza prvých kôl vyberie odborná porota. V druhom kole rozhodujú poslucháči rádií a v treťom finálovom kole vyberú celkového víťaza, ktorý vystúpi na festivale Sziget, návštevníci koncertov. Finálové kolo totiž obsahuje tri koncertné večery v troch mestách. 4.5. v Bratislave – KC DUNAJ, 5.5. v Prahe ROXY a 6.5. v Brne – FLÉDA.

Interpreti a kapely sa môžu do súťaže prihlásiť najneskôr do 8. 3. 2015. Na email soutez@szigetfestival.cz musia zaslať odkaz na 1 vlastnú skladbu uloženú na serveri YouTube či SoundCloud. Porota do 15. 3. 2015 vyberie 6 kapiel z každej krajiny, ktoré postúpia do 2. kola súťaže.

Podrobnejšie informácie o súťaži sa dozviete prostredníctvom linku:

https://www.sk.szigetfestival.com/news/jednou_ranou_na_sziget.614.html

Zdroj: www.sk.sziget.com

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica, Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *