nedeľa - 14. júla, 2024
, Folk rocková kapela Dora: Na koncertoch si užijete hudbu oveľa viac

Folk rocková kapela Dora: Na koncertoch si užijete hudbu oveľa viac

Ľudové piesne a rock v jednom, to je kapela Dora, ktorá zavítala do nášho štúdia, aby bližšie predstavila svoju tvorbu ale najmä nový album.

Folk rocková hudobná formácia pochádza z rôznych kútov Slovenska, no akúsi centrálu majú v Nitre, kde ich okrem lásky k hudbe spojilo vysokoškolské štúdium. A prečo práve prerábky ľudových piesní do rockového šatu? Ako uviedol rocker – gitarista Tibor, zapáčili sa mu zaujímavé motívy a originálna melodickosť našich ľudoviek.

V repertoári kapely teda započujete prerábky známych piesní ako Páslo dievča pávy, A dze idzeš Helenko, Povedzte mojej materi a mnoho ďalších. Okrem rocku však do výslednej hudobnej podoby občas zakomponujú aj prvky reggae či funk rocku.

Po debutovom albume s názvom Pískanice s makom kapela vydáva albumovú novinku s názvom Dora, ktorá obsahuje 9 skladieb a obohatená je o dve bonusové piesne. Na nej participovali aj známe mená ako herečka a speváčka Mirka Partlová, či Kuko z Horkýže Slíže.

Krst albumu sa chystá 10.februára v hudobnej kaviarni v Nitre. Súčasťou bude aj spomienkový koncert na zakladateľa kapely Braňa Ondríka, ktorý pred vydaním prvého albumu podľahol ťažkej chorobe.

O tom, ktoré piesne sú v kapele ale aj medzi fanúšikmi najobľúbenejšie, ako prichádza „prvý nástrel“ pri tvorbe čo ešte kapela chystá, si môžete viac vypočuť v rozhovore v našom archíve:

 

 

Členovia kapely:
Erik Michálek- spev
Tibor Seidl – gitara, vokály
Tony Marko – klávesy
Šimon Lašák – basgitara
Jaro Ozimý – bicie

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Stanislav Thomka, „Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

„Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

Stanislav Thomka hovorí, že svoj pozitívny vzťah ku kultúre si budoval už od detstva, preto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *