štvrtok - 22. februára, 2024
, Žilinskí Vlci podľahli Košiciam, záverečné minúty boli dramatické
Foto ilu: SITA/Milo Fabian

Žilinskí Vlci podľahli Košiciam, záverečné minúty boli dramatické

Hostia povzbudení triumfom nad Trenčínom chceli zvíťaziť aj v Košiciach, domáci však mali ambíciu odčiniť prehru v Banskej Bystrici.

Víťazné ambície začali napĺňať „oceliari“, ktorí už po 46 sekundách išli do vedenia. Hovorka prenechal puk Šoltésovi, ktorého strela z väčšej vzdialenosti prekvapila brankára Tomeka – 1:0. Nasledujúce minúty prvej časti boli najmä o bojovnosti a diváci veľa zaujímavých situácií nevideli. V 10. minúte Hovorka pripravil šancu aj pre Kafku, ten Tomeka neprekvapil. V 18. minúte boli hostia blízko k vyrovnaniu, Húževka však svoju príležitosti v presilovke nevyužil.

Hostia sa pri vyrovnanom počte hráčov iba ťažko dostávali do šancí a brankára Habala v druhej časti príliš nezamestnávali. V 26. minúte bolo už 2:0, o čom rozhodla presilovková delovka Šedivého. Košičania bez väčších problémov kontrolovali svoj náskok a ich miernu prevahu mohol potvrdiť aj Suja. V 30. minúte však nastrelil iba žŕdku, no o tri minúty už predsa len bolo 3:0. Rýchlu presilovkovú spoluprácu s Nagyom premenil na gól Miklík. Ešte do druhej prestávky sa hostia vrátili do zápasu, keď Tvrdoň v útočnom pásme našiel Holoviča a ten znížil na 3:1.

Žilinčanov strelený gól povzbudil a naštartoval ich k vyrovnaniu. K tomu im dopomohli aj dve presilovky v tretej časti. V 49. minúte najskôr Tvrdoň dorazil svoju strelu a o dve minúty ho napodobnil aj Hruška – 3:3. Žilinčania vycítili šancu na cenné body, ale o necelé tri minúty už opäť prehrávali. Spilar presným zakončením dokončil ofenzívnu akciu tretieho košického útoku – 4:3. Rušný úsek hry podporila ďalšia žilinská presilovka, no v nej hostia nielenže nevyrovnali, ale po individuálnej akcii Jenčíka bolo 5:3. Tento moment definitívne rozhodol o víťazstve domácich. Ďalšie minúty priniesli viacero zákrokov na hranici pravidiel. Hostia v závere skúsili aj hru bez brankára, počas ktorej Nagy spečatil skóre na 6:3.

HC Košice – MsHK DOXXbet Žilina 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)
Góly: 1. Šoltés (Hovorka, Šedivý), 26. Šedivý (Miklík, Pacan), 33. Miklík (Nagy), 53. Spilar (Jenčík, Koch), 54. Jenčík (Kessel), 60. Nagy (Pacan, Pulli) – 38. Holovič (Tvrdoň), 49. Tvrdoň (Kozák), 51. Hruška (Mikuš, Kozák). Rozhodovali: Snášel, Lokšík – Junek, Jobbágy, vylúčení: 6:3 na 2 min., presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, 3874 divákov.
zostavy:
HC Košice: Habal – Kessel, Dudáš, Šedivý, Ovčačík, Michalčin, Pulli, Koch –  Miklík, Pacan, Nagy – Kafka, Hovorka, Šoltés – Spilar, Suja, Jenčík – Hričina, Boltun, Petráš – Vrábeľ
MsHK DOXXbet Žilina: Tomek – Mikuš, Kozák, Andersons, Juraško, Mazanec, Hatala, Roman, Mendrej – Pospíšil, Hruška, Tvrdoň – Konečný, Holovič, Klimenta – Jurík, Ondruš, Švihálek – Rogoň, Húževka, Stupka

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *