piatok - 24. mája, 2024
, Foo Fighters s novým zvukom! Kapela vydá čerstvú albumovú novinku

Foo Fighters s novým zvukom! Kapela vydá čerstvú albumovú novinku

Americká rocková kapela Foo Fighters vydá 15. septembra nový, v poradí už deviaty album. Novinka s názvom Concrete And Gold obsahuje 11 piesní, z ktorých formácia zatiaľ predstavila skladby The Sky Is A Neighborhood a Run.

O produkciu sa postaral Greg Kurstin, s ktorým spolupracovali napríklad aj Ellie Goulding, Adele, Sia, Pink či Beck. Frontman kapely Dave Grohl uviedol, že by chcel, aby sa tento album stal najlepšou zvukovou nahrávkou v histórii kapely. „Chceli sme vytvoriť gigantickú rockovú nahrávku, ale s citom, melódiami a aranžmánmi, ktoré tomu dodá len producent Greg Kurstin. Ako napríklad keby Motorhead natočili svoju verziu albumu Sgt. Pepper…alebo niečo podobné,“ dodal Grohl. /pozn. redakcie: Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band je 8. štúdiový album The Beatles/

Už prvý singel Run dáva tušiť, že táto nahrávka bude v diskografii kapely výnimočná. Kurstin dal Foo Fighters úplne nový zvuk. Vzišiel z bizarnej kombinácie prekvapivých hudobných obsesií a náhodných stretnutí: keď zhruba pred štyrmi rokmi počas šoférovania počúval Dave Grohl rádio, počul prvýkrát skladbu „Again and Again“ od Kurstinovej ​​kapely The Bird & The Bee. „Toto je o toľko sofistikovanejšie, než čo som kedy počul! A stal som sa posadnutým,“ priznal.

O niekoľko mesiacov neskôr Grohl náhodne Kurstina stretol na ulici. Stali sa z nich kamaráti, a keď sa Greg Daveovi zveril, že jeho kapela má umeleckú pauzu, dohodli sa na spolupráci na pripravovanej platni Foo Fighters. „Napadlo mi, že Greg je ten správny človek, ktorého požiadame o produkcii albumu, pretože on nikdy nerobil žiadnu rockovú dosku a my sme nikdy nespolupracovali s popovým producentom,“ opísal začiatok vzájomnej spolupráce líder Foo Fighters.

zdroj: Sony Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Tublatanka, Tublatanka predstavuje energickú pieseň Súboj víťazov k Majstrovstvám sveta v hokeji!

Tublatanka predstavuje energickú pieseň Súboj víťazov k Majstrovstvám sveta v hokeji!

Skupina Tublatanka fandí hokeju! Rocková legenda pripravila novú pieseň Súboj víťazov pre Majstrovstvá sveta v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *