sobota - 20. júla, 2024
, Fortuan predstavuje klip k novému singlu Catch Me If You Can

Fortuan predstavuje klip k novému singlu Catch Me If You Can

Skladba Catch Me If You Can, ktorá je dostupná na všetkých streamovacích službách už od 20. septembra, odzrkadľuje nové smerovanie kapely Fortuan a môžete ju počuť aj v slovenských rádiách. Dnes k nej kapela predstavila nový klip.

Už dnes si môžete pozrieť nový klip bratislavskej indie rockovej kapely Fortuan k ich najnovšiemu singlu Catch Me If You Can. Kapelu tvoria traja dlhoroční kamaráti – Jakub Hančin (spev + gitara), Tomáš Marikovič (gitara) a Daniel Štefanovič (bicie nástroje). Kapela má za sebou už jeden album, Flavours, ktorý vydali koncom roka 2020.


Pri tvorbe novej skladby Catch Me If You Can kapela zúročila všetky skúsenosti, ktoré získali pri nahrávaní debutového albumu. Kľúčom k úspechu bolo oslovenie viacerých profesionálnych odborníkov zo svetového hudobného priemyslu.

Z obývačky na Slovensku až do štúdia v Los Angeles

Prvá demo verzia singlu vznikla z domácich nahrávok, ktoré putovali k producentovi Mariovi Borgattovi, ktorý spolupracoval s kapelami ako Muse, Of Monsters and Men alebo Foster the People. Producent pomohol od základu prerobiť záver skladby, obohatil ju o nové nástroje a dokonca sa podieľal aj na úpravách textu.

Až potom mohla kapela pristúpiť k nahrávaniu v štúdiu. Hotová nahrávka znova prešla niekoľkými kolami pripomienok s Mariom Borgattom, ktorý nahrávku produkoval a mixoval.
“Produkčný zásah Mária bol markantný. Keď porovnám naše demo pred a po, nie sú to síce úplne odlišné pesničky, ale kvalitatívny posun je nesporný. Detaily tvoria celok.” – opisuje spoluprácu Tomáš, gitarista kapely Fortuan.

Nahrávka pokračovala do rúk na mastering Travisovi Ferenceovi, ktorý pracoval napríklad s kapelou Imagine Dragons, Arianou Grande alebo s Johnom Mayerom. Za svoju prácu získal aj nomináciu na Grammy.

„Mario a Travis nám ukázali, ako ďaleko sa vieme posunúť pod tou správnou taktovkou. Za to im patrí obrovská vďaka. Týchto profesionálov sme objavili na platforme Soundbetter.com. Samozrejme, veľká vďaka patrí aj Jarovi Žigovi mladšiemu, ktorý nám pomáhal s nahrávaním, Jakubovej kolegyni Minhchau = rodenej američanke, ktorá vyšperkovala text, či hlasovej pedagogičke Anne Repkovej, ktorá pomáhala spevákovi Jakubovi pred aj počas nahrávania v štúdiu. V neposlednom rade by sme radi poďakovali nášmu dobrému priateľovi Tomášovi Kubáňovi, ktorý sa v skladbe postaral o nahrávanie basovej linky.“ povedal Jakub Hančin, spevák kapely Fortuan.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica, Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných …