sobota - 30. septembra, 2023
, Garáž fest je príležitosťou pre začínajúce kapely v Žilinskom kraji

Garáž fest je príležitosťou pre začínajúce kapely v Žilinskom kraji

Garáž fest je festival amatérskych kapiel zo Žilinského kraja, ktorého cieľom je podpora talentu, sprostredkovanie nových príležitostí a možností v oblastí hudby. Garáž fest sa uskutoční 23. apríla v Escape clube Žilina.

Do finálneho kola sa dostalo 5 kapiel a to: C.C.A Dave Brannigan All Against Nothing Baking Bread The Wavers.
Kapely sú rôznorodé s osobitým štýlom, preto na pódiu okrem rocku či metalu zaznie punk, ale aj jemnejšie tóny, uvidíte sami. Každá z kapiel hrá o možnosť nahrávania svojho vlastného singlu a videoklipu, ako hlavnej ceny a taktiež o účasť na Skvelom Feste a veľkej jesennej klubovej akcií organizovanej v Žiline.

„Sme naozaj radi, že sme sa spojili pre dobrú vec, a po niekoľkých rokoch opäť prišli s projektom, ktorý bol tak prospešný, podporil mladých hudobníkov a dal im šancu napredovať. Spolu s Lukášom Turiakom a Jánom Máhrikom sa snažíme, aby talenty v tomto regióne neostali nepovšimnuté a mali možnosť sa rozvíjať. Sme radi, že v rámci poroty prijali naše pozvanie pán Boris Lettrich a taktiež Róbert Šimko, ktorí spolu s tretím členom z iniciatívy Žilina Žije dajú každej kapele spätnú väzbu a spoločne vyberú výhercu hlavnej ceny, ktorou je nahrávanie singlu a videoklipu,“ povedala Lucia Randová z organizácie Žilina Žije.

Žilina Žije vznikla v zime minulého roku. Spojili sa organizátori, hudobníci, pracovníci s mládežou aby oživili žilinskú hudobnú scénu a podporili talent v tomto kraji. V rámci ročného projektu organizuje workshopy, hudobné vystúpenia, Garáž fest a iné.

, Garáž fest je príležitosťou pre začínajúce kapely v Žilinskom kraji

Autor: Simona Kopuníková
Foto: oficiálny plagát, pixabay.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *