sobota - 20. apríla, 2024
, HBK Kometa Vrútky v najbližšom zápase vyzve silnú Skalicu

HBK Kometa Vrútky v najbližšom zápase vyzve silnú Skalicu

Srdečne Vás pozývame na zápas 12. kola Slovenskej hokejbalovej extraligy, v ktorom sa HBK Kometa Vrútky predstaví v sobotu 07. novembra o 13.00 hod. v domácom zápase proti Skalici.

Kometa Vrútky v ostatnom kole zvíťazila v napínavom stretnutí na domácom ihrisku proti Kežmarku, keď zvíťazila v pomere 3:2. Domáci nastúpili na tento duel v značne oslabenej zostave, keď na ihrisko vybehlo iba 12 hráčov, pričom domáci hrali len na dvoch centrov. Ani to však domácu „mašinu“ nezlomilo a na ihrisku dokazovala, že vďaka kvalitnej letnej príprave dokáže aj takomto počte odohrať kvalitný a fyzicky náročný zápas. Domáci viedli po prvej tretine 1:0, no po druhej tretine už svietil na ukazovateli skóre stav 1:2 v prospech hostí. Posledná tretina však patrila Komete a zdrvujúcim tlakom dokázala nepriaznivý vývoj otočiť a napokon v tomto „šesťbodovom“ dueli vyhrať.

Najbližšie sa Kometa Vrútky túto sobotu opäť predstaví na domácom ihrisku, keď vyzve silnú Skalicu a pokúsi sa jej tak oplatiť vysoký debakel z prvého kola. Skalica momentálne tróni na druhej priečke, keď bodovo naháňa vedúcu Nitru, pričom Vrútočania, ktorí sú štvrtí, sa určite popasujú o dobrý výsledok. Tento zápas prinesie divákom rozhodne napínavý hokejbal s množstvom šancí a osobných súbojov, pretože Skalica určite nepríde do Vrútok brániť obranné pásmo. Domáci celok bude chcieť potešiť svojich verných fanúšikov a potvrdiť doterajšiu dominanciu na domácej pôde.

Autor: Tomáš Hlatký