streda - 17. apríla, 2024
, Hokej: Žilinčania zdolali Michalovce v 1. zápase baráže

Hokej: Žilinčania zdolali Michalovce v 1. zápase baráže

Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina zvíťazili v utorkovom prvom zápase baráže o Tipsport Ligu nad HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 a ujali sa vedenia v sérii hranej na štyri víťazstvá. Druhý zápas je na programe opäť v Žiline v stredu o 17.30 h.

Vyrovnaná prvá tretina

V prvej časti sa na celkom slušne zaplnenom žilinskom štadióne hral v dobrej kulise dobrý a vyrovnaný hokej. Prvú vážnejšiu šancu mali v 5. minúte domáci, ale Trenčan si poradil s pokusom Beránka. Hostia hrali od 8. minúty v početnej výhode, ale žilinskí hráči sa dokázali ubrániť a napádať rozohrávku súpera. V 14. minúte vychytal Trenčan pokusy Hvilu aj Surovku, ale potom na opačnej strane predviedol peknú akciu aj Michalovčan Boiko. Gólu sa diváci nedočkali ani po akcii Milého.

V druhej tretine Žilinčania pridali a prišli aj góly. V 24. minúte Ondruš vystrelil na Trenčana, ten jeho pokus iba vyrazil a Surovka puk po spracovaní poslal do siete. Domáci začali postupne ovládať ľad a o štyri minúty už bolo 2:0, keď Trenčana prestrelil po prihrávke Podešvu z ľavej strany Beránek. Tréner hostí si vzal hneď nato oddychový čas, aby svojich zverencov upokojil. Pomohlo im to, hra sa opäť vyrovnala a viaceré nepríjemné situácie museli riešiť tak obrancovia Žiliny, ako aj brankár Fučík. V 34. minúte sa však domáci radovali z tretieho gólu, keď Matejka po obkorčuľovaní brány prihral voľnému kapitánovi Hunovi, a ten nezaváhal. Ani tento moment hostí nezlomil a stále sa pokúšali o kontaktný gól. V závere tretiny hrali aj presilovku, ale Žilina im v nej toho veľanedovolila.

Záver už si Žilina postrážila

Žilinčania prežili bez inkasovaného gólu aj skrátenú presilovku hostí v úvode tretej časti a boli naďalej lepším tímom. V dôležitých okamihoch sa prejavovali ich skúsenosti a hostí do ničoho vážnejšieho nepúšťali, naopak, sami sa snažili ešte o zvýšenie náskoku. V 51. minúte však hostia po spolupráci Chalupu s Tomom znížili a zápas dostal opäť väčší náboj. O chvíľu však ponúkli domácim 63-sekundovú výhodu o dvoch hráčov, no dobre sa v nej bránili a Trenčan neinkasoval. V záverečnej päťminútovke sa k presilovke dostali aj Michalovce, ale okrem pár striel, ktoré Fučík pokryl, v nej nič nevymysleli. Záver už si Žilina postrážila a ujala sa v barážovej sérii vedenia 1:0.