sobota - 30. septembra, 2023

Hudobné talenty zo Žilinské kraja sa predstavia vo Vychylovke

Vychylovka Fest – taký je názov podujatia, ktorý organizuje Žilinská župa už po druhýkrát 16. augusta 2014 v priestoroch obľúbeného Skanzenu Vychylovka so začiatkom o 11:00 hod..

Po minuloročnej premiére sa druhý ročník uskutoční opäť v priestoroch skanzenu vo Vychylovke, kde sa v sobotu 16. augusta 2014 predstavia nádejné hudobné talenty z celého Žilinského kraja. „Festival je zameraný na podporu slovenskej hudby, ktorej sa v éteri veľa priestoru nedáva. Župa sa preto rozhodla aj takouto formou podporiť nádejné talenty Žilinského kraja a dať im šancu ukázať sa na domácom festivale,“ uviedol župan Juraj Blanár.

Vychylovka Fest, ktorý je súťažnou prehliadkou domácej hudobnej tvorby, vytvára priestor pre prezentáciu prihlásených hudobných formácií, ktoré produkujú autorskú tvorbu v slovenskom jazyku. Okrem možnosti vystúpiť v rámci samotného programu súťažiaci zabojujú aj o hlavnú cenu, ktorou je nahrávka singla v profesionálnom štúdiu. O víťazovi rozhoduje odborná porota, ktorá minulý rok ocenila tvorbu skupiny renesančného folku Gailard z Liptovského Mikuláša. Aj tento rok okrem prihlásených formácií vystúpi hlavný hosť programu. Svojím koncertom o 14.30 hod. poteší účastníkov festivalu držiteľka šiestich ocenení Zlatý Slávik, rodáčka zo Žilinského kraja, Zuzana Smatanová. Predskokanom bude kapela Šleha.

,,Žilinský kraj sa môže popýšiť organizovaním mnohých festivalov a podujatí, ktoré postupom času získali zvučné meno a stali sa tradíciou, ktorú dnes vyznáva stále viac a viac návštevníkov. Aj my sme sa rozhodli prispieť do tejto unikátnej ,,zbierky“ svojou mierou a podporiť naše talenty projektom súťažnej prehliadky Vychylovka Fest. Verím, že aj toto je spôsob, ako udržať v našom kraji kultúru neustále živú,“ uviedla Zuzana Kmeťová, riaditeľka odboru kultúry a cestovného kraja Žilinského samosprávneho kraja. Podujatie sa uskutoční 16. augusta 2014 v priestoroch obľúbeného Skanzenu Vychylovka so začiatkom o 11:00 hod. v spolupráci s Kysuckým múzeom v Čadci.

, Hudobné talenty zo Žilinské kraja sa predstavia vo Vychylovke

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *