štvrtok - 18. apríla, 2024
, Humenné zdolalo MHK Martin a stalo sa celkovým víťazom súťaže

Humenné zdolalo MHK Martin a stalo sa celkovým víťazom súťaže

Hokejisti Humenného zvíťazili vo štvrtom zápase finále play-off II. ligy nad domácim Martinom hladko 7:3. Celú sériu vyhrali 3:1 na zápasy a stali sa celkovými víťazmi súťaže.

Duel rozhodla až tretia tretina

Napínavý duel rozhodli hostia až v tretej tretine, v ktorej strelili štyri góly, dvakrát sa do streleckej listiny zapísali Richard Šechný a Roman Tomas. Tomas v tomto súboji dosiahol hetrik. Obaja finalisti majú právo na postup do I. ligy, potrebné je však splniť všetky predpisy, ktoré sa týkajú sa štartu vo vyššej súťaži.

Tréner Martina Ján Galamboš priznal, že Humenné vyhralo zápas aj celú sériu zaslúžene. Svojmu tímu snahu uprieť nemohol, ale vyššia kvalita sa nakoniec prejavila. „Jednoducho, boli lepší a to si tiež treba vedieť športovo priznať. Napriek tomu si myslím, že všetci v klube, od vedenia cez nás trénerov až po samotných hráčov, sa postarali o peknú a v konečnom účtovaní úspešnú sezónu. Zaslúžia si poďakovanie,“ prezradil Galamboš.

Martinského kapitána Tomáša Pokrivčáka prehra sklamala, rovnako však priznal, že súper mal svoju kvalitu a triumf si zaslúžil. „Boli silnejší ako my a ukázali väčšiu kreativitu aj efektivitu v presilovkách. Snažili sme sa ich silné stránky čo najviac eliminovať, ale nie vždy to vyšlo,“ dodala opora martinského celku.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *