štvrtok - 25. júla, 2024
, Hviezda zázračná znova ožíva v podaní Mariána Čekovského

Hviezda zázračná znova ožíva v podaní Mariána Čekovského

Prvá verzia skladby Hviezda zázračná vznikla ešte pred desiatimi rokmi na počesť charitatívneho galavečera Hodina deťom, kedy bývalý slovenský profesionálny tenista Karol Kučera oslovil na spoluprácu talentovaného hudobníka a džezmena Mila Suchomela. Ten sa okamžite zhostil úlohy skladateľa a dal Karolovmu textu hudobnú podobu. Tak vznikla podmanivá vianočná pieseň Hviezda zázračná, ktorú hosťom zaspievali spoločne so Sisou Sklovskou a Mariánom Čekovským.

Trvalo celých desať rokov, kým si Milo na túto pieseň znovu spomenul a nanovo ju prearanžoval pre big band – jazzový orchester. Na nahrávaní novej verzie spolupracovali rôzne slovenské hudobné osobnosti. V hlavnej úlohe sa opäť predstavil fantastický Marián Čekovský.

Spontánnu atmosféru a radosť z nahrávania je počuť v každom jednom tóne tejto chytľavej skladby. Momentálne už vzniká aj jej anglická verzia, ktorú naspievala americká hviezda Ali Caldwell – finalistka americkej speváckej súťaže The Voice.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica, Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *