utorok - 16. apríla, 2024
, I. liga: HK Martin porazil v 29. kole Spišskú Novú Ves
Foto: FB/HK Martin

I. liga: HK Martin porazil v 29. kole Spišskú Novú Ves

V 29. kole hokejovej I. ligy hráči HK Martin zdolali tím HK Spišská Nová Ves 6:3.

Podľa asistenta trénera HK Martin, Radovana Somíka, Martinčanom vyšiel vstup do zápasu a v prvých desiatich minútach premenili šance, ktoré boli dôležité. „Dostali sme sa na 3:0, ale potom prišiel tak trochu útlm. V oslabení sme inkasovali. Musím pochváliť súpera, presilovky mali fakt nebezpečné a v podstate, dva góly sme aj dostali. Pre nás bol veľmi dôležitý štvrtý gól, kde sa ten zápas, povedal by som, lámal, pretože zas stavu 3:2 tam boli veľmi nepríjemné útoky Spišskej. Takže, ten štvrtý gól nás viac upokojil. Myslím, že potom sme už zápas nejakým spôsobom len dohrávali. 

Podľa jeho ďalších slov bol tento zápas pre Martin veľmi dôležitý, keďže tri predošlé na domácej pôde prehrali. „Vedeli sme, že hráme s naozaj silným súperom, preto nás výhra o to viac teší,“ dodal Somík.

Vyjadrenie asistenta trénera HK Martin, Radovana Somíka:

Góly: 5. Pacalaj, 7. Rudzan, 9. a 40. Tabaček, 30. Langhammer, 48. Urbánek – 14. a 27. Olejník, 53. Koky. Rozhodovali: Mihaľov – Pribula, Paulíny, vylúčení: 5:7 na 2 minúty, navyše: 11. Ondov 10 min. za nešportové správanie, 40 tímový trest 20 min. za napádanie rozhodcov (všetci Sp. Nová Ves), presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0.

Zdroj: TASR

Foto: FB/HK Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …