nedeľa - 19. mája, 2024
, IMT Smile poslali album Valec do Abbey Road

IMT Smile poslali album Valec do Abbey Road

Najúspešnejší album skupiny IMT Smile sa dočkal reedície. Album Valec, na ktorom sú hity Ľudia nie sú zlí, Čo ak, Veselá pesnička a iné hudobné klenoty bratov Táslerovcov, je kompletne zremastrovaný. O nový zvuk sa postarali zvukoví majstri v slávnych štúdiách Abbey Road v Londýne, kde svojho času nahrávali aj The Beatles.

Koniec tohto roku jednoznačne patrí kapele IMT Smile. Spolu s veľkolepými predstaveniami s Umeleckým súborom Lúčnica sa rozhodla kapela ešte pred Vianocami potešiť fanúšikov vydaním dnes už kultového albumu Valec, ktorý sa niekoľko rokov nedal nikde oficiálne zohnať.„Valec nás v kariére výrazne posunul. Nahrali sme ho za necelý týždeň a obsahuje skladby, ktoré dodnes patria k pevným pilierom našich koncertov. Dalo by sa povedať, že niektoré piesne dokonca zľudoveli. Publikum ich rozpoznáva už po prvých tónoch a vie ich odspievať aj bez mojej pomoci,“ prezradil Ivan Tásler.

Druhý radový album IMT Smile vyšiel 26. októbra 1998. Pred jeho nahratím došlo v kapele k personálnej zmene. Zo skupiny odišla speváčka Katarína Knechtová a bubeník Martin Migaš. Namiesto nich prišiel do IMT Smile spolužiak Mira Táslera a Petra Biča, konzervatorista Tomi Okres. Na nahrávke sa podieľali aj bubeník Martin Valihora a basgitarista Martin Gašpar. O texty sa postaral dnes už dvorný textár skupiny Vlado Krausz spolu s Ivanom Táslerom. Textársky prispeli aj Daniel Hevier, Robo Hlinka a Stano Čorej. Prvým singlom z albumu bola skladba Ľudia nie sú zlí, ktorej videoklip nakrútil Tomáš Straka. Tomáš postupne natočil klip aj k Veselej pesničke a k následnému singlu Všetko.

V reedícii albumov IMT Smile bude vydavateľstvo Universal Music pokračovať aj budúci rok. Jednotlivé albumy postupne vyjdú aj na vinylovej platni, ktorých počet bude limitovaný.

, IMT Smile poslali album Valec do Abbey Road

Zdroj:Universal Music

Foto: Lenka Imrichová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *